Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
13.06.2022Pärnu linnavalitsus tunnistas tänasel istungil Pärnu Ülejõe piirkonna ja Paikuse osavalla tänavavalgustuse taristu rekonstrueerimise riigihanke võitjaks osaühingu Kagu Elekter.

Ülejõel läheb uuendamisele 239 ja Paikusel 226 tänavavalgustuspunkti.

Tänavavalgustust neis piirkondades soovis uuendada neli ettevõtet. Kagu Elektri pakkumus oli koos käibemaksuga 1 257 787 eurot ja 80 senti. Pärast vaidlustusaja lõppemist saab linnavalitsus ettevõttega lepingu sõlmida, tööde valmimisaeg on hiljemalt juuni 2023 ehk 12 kuud lepingu allkirjastamisest.

Ülejõe ja Paikuse piirkonna tänavavalgustuse uuendamine on osa suuremast tänavavalgustuse renoveerimise projektist, mille tulemusena nüüdisajastatakse valgustussüsteemi kõigis kolmes Pärnu osavallas ja keskuslinnas Ülejõe linnaosas.

Projekti käigus asendatakse neis piirkondades amortiseerunud paljasjuhtme-õhuliinid maakaabliga ning betoon- ja puitpostid metallpostidega. Kohtades, kus on juba metallpostid ja maakaabel, vahetatakse naatriumpirniga valgustid kaasaegsemate ja energiasäästlike LED-valgustite vastu.

Kokku läheb uuendamisele 874 tänavavalgustuspunkti, neist 193 Tõstamaal, Paikusel 226, Ülejõel 239 ja Audru osavallas 216.

Audru osavalla tänavavalgustuse rekonstrueerimise riigihange toimus tänavu kevadel ja selle võitis osaühing Leonhard Weiss OÜ, kelle pakkumine oli koos käibemaksuga 479 974 eurot ja 80 senti. Ehitustööde leping allkirjastati 4. mail ning tööde valmimistähtaeg Audrus on tuleva aasta 4. märts.

Tõstamaa tänavavalgustuse renoveerimise riigihange on välja kuulutatud. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 27. juuni.

Pärnu linna tänavavalgustuse renoveerimise teist etappi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest 1 173 867 euro ja 20 sendiga.

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid