Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Kolmapäeval, 22. juunil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–12
23. ja 24. juunil PÜHAD

Rõõmsaid pühi! 

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.06.2022


Täna, 15. juunil kell 17 Valgerannas algaval üritusel avatakse Pärnu koolinoorte tänavune malevasuvi. Juunis, juulis ja augustis toimuvatel malevatöödel Pärnu keskuslinnas ning Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavallas osaleb 25 rühmas 291 õpilast vanuses 13-19.

Malevas saavad paljud koolinoored esimese töökogemuse ja teenida omale suvevaheajal taskuraha, aga lisaks tasustatud tööle on õpilasmalevas olulisel kohal noorte ühised ja sisukad vabaaja ettevõtmised.

Valdava osa sellesuvistest Pärnu malevatöödest keskuslinnas, Audrus ja Paikusel võimaldab noortele Pärnu linnavalitsus, Tõstamaal aga SA Tõstamaa Mõis.

Nagu varasematel aastatel, leiavad noored ka tänavu nii linnas kui maal rakendust enamjaolt mitmesugustel heakorratöödel, aga abiks ollakse ka üritustel ja majutusasutustes ning Tõstamaal kohalikus raamatukogus ja muuseumis. Tööpäevad algavad noortel üldjuhul hommikul kell 9, ent on ka rühmi, mis toimetavad graafiku alusel. Tööd tehakse päevas, vastavalt rühmale, 4-5 tundi.

Tõeline malevaelu läheb lahti pärast päevatoimetusi. Siis osalevad noored erinevates töötubades ja löövad kaasa ühistegevustes. Kord nädalas saab iga malevarühm osaleda koolitusel, kus räägitakse praktilistel teemadel nagu karjääriinfo, karjääri planeerimine, küberturvalisus, noorte ettevõtlikkus ja ettevõtlus. Samuti käiakse koos rühmakaaslastega matkamas, tehakse sporti, ettevalmistusi maleva kokkutulekuks jne.

On nii ööbimisega kui ööbimiseta malevarühmi. Ööbimiseta rühmadele pakutakse tööpäeva keskel kerget kehakinnitust. Ööbimisega rühmadele on organiseeritud toitlustamine vähemalt kolm korda päevas. Kõik Pärnu linna malevlased saavad omale õpilasmaleva T-särgi.

Teiste linna ja maakonna malevarühmadega saavad noored kokku Valgerannas toimuvatel kahepäevastel kokkutulekutel juunis ja juulis. Kokkutulekutel võtavad malevlased mõõtu spordis, laulmises, taidluses ning mälumängus. Õhtul toimuvad ühised mängud ja disko.

Pärnu linnavalitsus toetab tänavu õpilasmaleva tegevusi 12 500 euroga. See summa on mõeldud Pärnu linna õpilasmaleva rühmajuhtide töötasude tasumiseks, malevlaste T-särkide soetamiseks, toitlustamiseks, ühistegevuste ja maleva kokkutulekute korraldamiseks.

Lisaks sellele tasub linn Pärnu õpilasmalevlaste töötasud (selleks kulub linnaeelarvest ümmarguselt 47 500 eurot) ja soetab neile vajalikud töömaterjalid.

Pärnu õpilaste malevasuve korraldab mittetulundusühing Pärnumaa Õpilasmalev.
Lisainformatsioon:
Hannele Uutsalu
MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevjuht
58047714
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pressiteate koostas:
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid