Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.06.2022

Ööl vastu teisipäeva lõppes ideede esitamine Pärnu kaasava eelarve konkursile, kuhu laekus tänavu 16 erinevat ideed.

Ideid sai esitada 23. maist 13. juunini. Üheksa ettepanekut tehti Pärnu linna, kaks Tõstamaa osavalla ja viis Paikuse osavalla elukeskkonna parandamiseks.

Eelkõige kerkisid esile sportliku vaba aja veetmise, mänguväljakute ning jalg- ja jalgrattaliiklusega seotud teemad. Näiteks soovitakse näha mänguväljakuid Pärnus Oja piirkonnas ning suurendada ekstreem- ja harrastusspordi võimalusi. Samuti on huviorbiidis linna teede muutmine ratta-, lastekäru- ja ratastoolisõbralikumaks. Kõikide ettepanekutega on võimalik tutvuda veebikeskkonnas VOLIS.

Laekunud ideed vaatab esmalt üle linnavalitsuse moodustatud 16liikmeline komisjon, kes hindab nende vastavust konkursi tingimustele ja teostatavust. Komisjon võib ideede esitajatega ühendust võtta, et esitada täpsustavaid küsimusi ja sarnaste ideede puhul neid ka omavahel liita.

Seejärel lähevad ettepanekud rahvahääletusele, mis toimub 17.-30. oktoobrini veebikeskkonnas VOLIS. Rahvahääletusel saab osaleda iga vähemalt 16aastane Pärnu linna ja osavalla elanik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel hääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga Pärnu linn.

Kaasav eelarve annab elanikele võimaluse selleks määratud summa osas kaasa rääkida, tehes ettepanekuid linnaelu edendamiseks ja osaledes hääletamisel parimate ideede väljaselgitamiseks. Tänavu on kaasava eelarve summa 80 000 eurot keskuslinna ja osavaldade vahel juba enne rahvahääletust jagatud. Keskuslinnale on ette nähtud kuni 50 000, Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavallale 10 00 eurot.

Võiduideed viiakse 2023. aasta jooksul ellu Pärnu linnavalitsuse poolt või sõlmitakse idee esitajaga sihtfinantseerimisleping, et ta saaks idee ise realiseerida.
Täname kõiki ideede esitajaid oma abistava panuse eest Pärnu linnaruumi arengusse!

Lisainfo:
Johanna Kommer
Linnaarengu peaspetsialist
Pärnu linnavalitsus
444 8362
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koostaja:
Elin Hein
Praktikant
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistus
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid