Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
16.06.2022

Pärnu linnavolikogus läbis esimese lugemise Pärnu linna 2022. aasta esimene lisaeelarve, millega on kavas suurendada põhitegevuse tulusid kahe ja põhitegevuse kulusid kolme ja poole miljoni euro võrra.

Linna põhitegevuse tuludeks jääks pärast lisaeelarve vastuvõtmist 90,6, põhitegevuse kuludeks 85,8 miljonit eurot. Nende vahest moodustub põhitegevuse tulem, mis on 4,8 miljonit eurot.

Selle aasta investeeringuid tahetakse vähendada 5,5 miljoni euro võrra, investeeringute mahuks jääks pea 16 miljonit. Laenata on kavas 7,4, tagasi maksta 4,6 miljonit eurot.

Ukraina sõjaga seotud muudatustest on lisaeelarve esimesel lugemisel arvestatud ühekordsete sotsiaaltoetuste ja muude teenuste kasvuga (ühekordsed lisatoetused 25 000, supiköögi teenused 12 000, muud toetused 2 000 eurot). Toimetulekutoetuse kui riikliku toetuse kulu jälgib riik ja vajadusel suurendatakse toetusfondi eraldist, mille arvel omavalitsus toimetulekutoetust abivajajale saab määrata.

Sõjapõgenike hariduskulude toetust veel linnale laekunud ei ole, see võtab arvesse Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud õpilaste arvu ja selle arvelt saab katta õpilaste hariduskulud (sealhulgas õpetajate ja tugispetsialistide palgafond, õppevahendid, tasuta koolilõuna). Lisaks kompenseeritakse omavalitsusele riigi poolt põgenike vastuvõtuga seotud kulud.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid