Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Kolmapäeval, 22. juunil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–12
23. ja 24. juunil PÜHAD

Rõõmsaid pühi! 

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.06.2022


Rahvusvaheline Rohelise kooli programm tunnustas Eesti tublisid keskkonnahoidlikke koole ja lasteaedu üleilmselt tuntud rohelise lipu ökomärgisega. Pärnust pälvis esmakordselt rohelise lipu Pernova hariduskeskus. Teist korda omistati roheline lipp Pärnu Tammsaare lasteaiale ja Paikuse lasteaia Paikuse majale.

Tunnustussündmusel tervitas õppeasutusi programmi patroon president Kersti Kaljulaid, kes tänas videosilla vahendusel haridusasutusi tehtud töö eest.

Tammsaare lasteaed ja Paikuse lasteaia Paikuse maja osalevad Rohelise kooli programmis juba mitmendat aastat, Pernova hariduskeskus liitus sellega mullu septembris.

Terve õppeaasta jooksul on Pernova korraldanud väga mitmesuguseid keskkonnaalaseid tegevusi. Nagu näiteks: toidukao teadlikkuse tõstmise ja maavarade, energiakasutuse ning jäätmete sorteerimise töötube. Pärnu koolidele on SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) abiga pakutud täiendavaid loodushariduslikke õppeprogramme.

Toimunud on asutuseüleseid sündmusi nagu isadepäev, õpilaskonverents, õpilasfilmifestival, õpilasnäitus mere-ja ookeaniressursside kasutamisest ja hoidmisest loodusmajas ning tehnikamajas fotoringi õpilaste kevadnäitus. Keemia-, loovuslaeka- ja kokandushuviringide õpilased on osalenud keskkonna koristustalgutel. Paljude huviringide raames on korraldatud väljasõite ja matku loodusesse, et õppida tundma loodust ja oskusi, kuidas seal ellu jääda.

„Pernova hariduskeskuse soovi panustada senisest enam keskkonnahoidlikku ja jätkusuutlikku maailma on märgatud. Roheline lipp on meile oluline tunnustus ja kvaliteedimärgis, mida hoiame ja kasutame väärikalt, panustades keskkonnateadlikkusse veel rohkem kaasates lisaks oma huvikoolile lasteaedu, koole ja kogu kogukonda,“ ütleb Pernova hariduskeskuse direktor Kaire Mertsin.

Rohelipu kasutusõigus antakse õppeasutusele kaheks aastaks, misjärel tuleb seda uuesti taotleda.

Pärnus on nüüdseks ühtekokku kaheksa haridusasutust, kes on täitnud rohelise kooli programmi kriteeriumid ja saanud omale rohelise lipu. Lisaks neile kaheksale osalevad rohelise kooli programmis veel neli Pärnu õppeasutust.

Eestis on programmiga liitunud 180 kooli ja lasteaeda, sh mitu huvikooli. Üle maailma on võrgustikus 72 riiki ja kokku üle 59 000 õppeasutuse.

Programmi juhib Taanis asuv Foundation of Environmental Education, Eestis on tegevuste koordinaatoriks Tartu loodusmaja.

Rohelise kooli programmi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab KIK ja Janek Pohla koostöös president Kaljulaidi fondiga. Pärnu õppeasutuste osalemist programmis toetab Pärnu linnavalitsus.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid