Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
17.06.2022

Pärnu linnavolikogu täiendas sel aastal kehtima hakkavat ühinenud omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja, keelates segaolmejäätmete kogumismahutitesse klaasi ja klaaspakendite panemise ning tehes teisi muudatusi.

Praegu kehtivad Pärnu linna territooriumil neli jäätmehoolduseeskirja, mis on avaldatud linna kodulehel. Eelmise aasta septembris võttis volikogu vastu ühinenud omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja, mis hakkab kehtima tänavu pärast uue jäätmeveohanke korraldamist ja selle võitjate selgumist. Peagi kehtima hakkava jäätmehoolduseeskirja leiab Riigi Teatajast.

Eilsel linnavolikogu istungil täiendas volikogu uut jäätmehoolduseeskirja. Muudatuste kohaselt tuleb korterelamute segaolmejäätmete ning paberi ja kartongi kogumismahuteid tulevikus tühjendada vähemalt üks kord nelja nädala jooksul. Biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete konteinereid on vaja tühjendada vähemalt korra nädalas. Tiheasustusalal kogutavaid biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid võib ära anda vastavalt vajadusele.

Eramute segaolmejäätmete kogumismahutite tühjendamise sagedus sõltub nende asukohast ja biojäätmete kompostimisvõimalusest. Kui eramu asub tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal ja kompostimisvõimalust pole, tuleb kogumismahuteid tühjendada vähemalt üks kord nelja nädala jooksul. Kui tiheasustusalal biojäätmeid kompostitakse või eramu asub hajaasustusalal, võib segaolmejäätmeid üle anda üks kord kaheksa nädala jooksul.

Eraõiguslikud ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud ja asutused peavad segaolmejäätmete ning paberi ja kartongi kogumismahuteid tühjendama vähemalt üks kord nelja nädala jooksul. Biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete konteinereid on vaja tühjendada vähemalt korra nädalas

Kogumismahutite tühjendamine on lubatud kell 7-22. Elamumaa sihtotstarbega kinnistutelt ei tohi segaolmejäätmeid pühapäeviti vedada.

Pakendiettevõtjad, pakendiorganisatsioonid ja pakendijäätmeid vedavad isikud peavad korraldama jäätmete koristamise pakendipunktis ja selle vahetus läheduses, kui pakendipunkti ümbruse koristamine ei ole maaomaniku ja pakendiettevõtja või -organisatsiooni vahel kokku lepitud teisiti.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid