Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.06.2022


Pärnu linnavalitsus kiitis heaks ja suunas avalikustamisele Pärnu energia- ja kliimakava 2030.

Kliimakava koostamise eesmärgiks on kaardistada kliima- ja energiateemadega seotud piirkondlikud riskid ning leida võimalusi suuremaks energiasäästuks. Suundudes kliimaneutraalsusele tõuseb Pärnus ühtlasi linnakvaliteet ja paraneb elukeskkond.

Pärnu, olles juba täna kliimapositiivne ehk tegevuste kasu ületab keskkonnale tekitava kahju, on võtnud eesmärgiks vähendada 2030. aastaks süsinikuheidet 40 protsenti ehk 100 000 tonni võrra.

Näiteks kavatseb Pärnu süsinikuheite vähendamiseks üle minna sajaprotsendiliselt süsinikuvabale kaugküttele, ühistranspordile ja LED-tänavavalgustusele. Samuti näeb kliimakava ette kõigi munitsipaalhoonete rekonstrueerimist. Peale konkreetsete tegevuste, hindab kliimakava ka kliimariske, mis on juba täna avaldumas.

Kliimakava hõlmab kuut tegevussuunda: linnaareng ja -planeerimine; liikuvus; ehitus ja hooned; energeetika; elu, inimesed ja majandus (tarbimise ja tootmise dekarboniseerimine); loodushüved.

Dokumendi avalik väljapanek on kättesaadav alates 27. juunist kuni 22. juulini Pärnu linna veebilehel; Pärnu energia- ja kliimakava kodulehel, Pärnu linnavalitsuses (Suur-Sepa 16 ruumis 103); Audru osavallakeskuses (Pärna allee 7); Paikuse osavallakeskuses (Pärnade pst 11) ja Tõstamaa osavallakeskuses (Sadama tee 2).

Ettepanekuid saab avaliku väljapaneku kestel esitada kuni 22. juuli kella 16ni linnavalitsuses ja osavallakeskustes kohapeal; Pärnu energia- ja kliimakava kodulehel; saata e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või saata postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.

Kliimakava avalik arutelu toimub 28. juulil kell 16 Pärnu keskraamatukogus.


Vaata lisaks: https://kliimakava.ee/Pressiteate koostas:
Elin Hein
Praktikant
Pärnu linnavalitsuse avalike suhete teenistus
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid