Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.06.2022Kuuma ja päikselise päevaga pole paremat ja tervislikumat janukustutajat kui puhas joogivesi. Eriti hea, kui vett saab organismi turgutamiseks tarbida nii palju kui keha vajab ning kasutada seejuures veel ka üht ja sama pudelit.

Et tuhanded rannalised Pärnu keskrannas saaksid suvisel ajal tasuta värsket ja jahedat kraanivett, on AS Pärnu Vesi paigaldanud rannas kolme kohta veepüstakud.

Veekraanid asuvad naisteranna sissepääsu juures, Lehe tänava pikendusel Rannahoone juures asuva laste mänguväljaku juures ja Side tänava pikendusel tänava pikendusel parkla kõrval.

Neist kraanidest omale joogivee võtmiseks pole puhkajal vaja muud kui pudelit. Seega tasub suvepealinna plaažile minnes pista rannakotti täidetav pudel, joogitops või muu anum. Korduvkasutav taara on keskkonna- ja rahakotisõbralik valik ning ka rand püsib puhtam, kui ära visatud tühje pudeleid-purke tekib sinna vähem.

Pärnu Vee juhataja Leho Võrgu sõnul on veekulu ühe Pärnu ranna veepüstaku kohta keskmiselt 500-700 liitrit ööpäevas ehk 15-20 kuupmeetrit kuus.

2015. aastal randa paigaldatud kraanid töötavad maikuust sügiseni ning seni pole need kapitaalseid remonte vajanud. „Vaid kraane vahetame neil hooaja jooksul paar korda,“ märkis Võrk.

Veekraanid pole vaid ainult joogivee jaoks, vaid karge veejoa all saab ka kuumalt rannaliivalt tulles liivaseid jalgu-käsi pesta.

Pärnu Vesi hooldab ka Pärnu linna purskkaeve ning need vesirajatised ei ole Võrgu sõnul enese puhastamiseks ega ihu jahutamiseks mõeldud.

„Kui liivaseid jalgu purskkaevus loputada, jõuab purskkaevu süsteemi liiv, mis lõhub kaevu pumpasid ning suurendab nii purskkaevu hooldus- ja remondikulusid. Nendes ranna veevõtukohtades võib aga jalgu loputada, sest maha pestud liiv koguneb veekraani alla restkaevu settekotti, mis pärast hooaja lõppu liivast tühjaks tehakse,“ selgitas Võrk.

Ranna veekraanid suletakse koos külmade saabumisega oktoobri esimestel nädalatel.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid