Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.06.2022


Palavate ilmadega tekib koertelgi tahtmine leitsaku eest mereveest jahutust otsida. Pärnu kesklinna rannas suplushooajal ehk 1. juunist kuni 31. augustini lemmikloomi ujutada ei tohi, küll aga saab seda teha mitmes Pärnu väikerannas.

Suplushooajal võib Pärnus lemmikloomadega viibida Raeküla rannas Harju tänava otsas, Mai rannas Mere tänava pikendusel (kohe Mai koerteväljaku juures), Vana-Pärnu rannas Tuulepaagi tee pikendusel ning Pärnu jõe vasakkaldal muuli juures.

Olgugi et juunis, juulis ja augustis pole koertel olnud keskranda juba aastaid asja ja suvepealinna esindusrannas on ka sildid, mis neljajalgse lemmikuga plaažile tuleku keelavad, pole kõik koeraomanikud selle piiranguga kursis - ikka ja jälle on neid, kes võtavad palavatel päevadel lemmikuga rahvarohkesse randa kaasa.

Koeraga viibimise piirang Pärnu keskrannas ongi aga ennekõike seetõttu, et kõik inimesed ei soovi koertega ühises rannas viibida ning neljajalgsetele on veemõnude nautimiseks ettenähtud kohad, kus teisi rannalisi on üldjuhul vähe.

Pärnu keskrannas hoiavad inimeste ohutusel ja avalikul korral silma peal AS G4S Eesti vetelpäästjad. G4S Eesti kommunikatsioonijuhi Maxim Tuule sõnul ei tea koertega rannakülastajad tavaliselt, et suplushooajal on Pärnu rannas loomaga viibimine keelatud. Rannavalvuri pöördumise peale lahkutakse loomaga rannast.

„Samas on ka olukordi, kus koeraga rannakülastaja näeb kaugelt, et rannavalvur liigub tema suunas ning läheb ise ära või kui vetelpäästja pöördub inimese poole, siis inimesed on küll juba teadlikud kehtivatest reeglitest, ent lahkuvad rannast alles pärast märkust,“ ütles Tuul. Mõnikord harva hakatakse ka vastu vaidlema ja ollakse pahased rannavalvurite korralduste peale.

„Inimesed pöörduvad meie vetelpäästjate poole ka küsimusega, et kui neil on rannas kaasas väike või ohutu koduloom, kas nad siis ikkagi võivad rannas olla, aga kõigile koduloomadele kehtivad ühesugused reeglid, mis on sätestatud kohaliku omavalitsuse poolt,“ märkis Tuul.

Reeglitest rääkides tasub meeles pidada, et kui Pärnus kutsaga mere ääres lubatud kohta minna, tuleb lemmiku järelt väljaheited ära koristada. Samuti peab loomaomanik silmas pidama, et koer ei tohi teisi rannaalal viibivaid inimesi segada. Nagu Pärnu linna koerte ja kasside pidamise eeskiri ette näeb peab koer avalikul alal viibides - Pärnu keskuslinna väikerannad on avalik ala - olema rihma otsas ning kandma vajadusel suukorvi. Vette võib minna muidugi ilma rihma ja suukorvita.

Looma tervise huvides on tähtis jälgida ka sinivetikate olemasolu veekogudes. Jooksvat informatsiooni jagab terviseamet oma kodulehel.

Tänavu on nelja rannahooaja nädalaga Pärnu rannas olnud 161 loomadega seotud avaliku korra rikkumist. Pärnu on selle numbriga G4Si valvatava 20 ranna hulgas esikohal ehk Pärnus on loomadega seoses olnud kõige rohkem avaliku korra rikkumisi.

Eelmisel aastal fikseeriti suvepealinna rannas sama ajaga 150 loomadega seotud juhtumit.


Vaata ka: Pärnu keskuslinna suplusalade kaart
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid