Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.07.2022
Pärnu kesklinna Vallikääru aasale pandi täna, 7. juulil Pärnu nimetähis, mille sarnast pole suvepealinnas varem olnud - aasale paigaldati 1,5 meetrit kõrged trükitähed, mis moodustavad kokku sõna „PÄRNU“ ning nime ette samas mõõdus südamekujutis.

Valged metallkonstruktsiooniga tähed toetuvad alusele, mis on kruvivaiadega maapinna külge kinnitatud. Ruumiliste kirjatähtede läbimõõt on ca paarteist sentimeetrit.

Kokku on Pärnu nimemärgil koos südamega pikkust 11 meetrit.

Märk on mõeldud linnaruumi ilmestama ja selle juures võib endale mälestuseks pilte teha.

Pärnu linnavalitsuse linnakujunduse spetsialisti Janno Poopuu sõnul kaaluti signatuurfiguurile asukohti nii Rannapargis, jõe ääres, Vallikäärus kui mererannas. Seejuures tuli arvestada, et valitud asupaik peaks olema kõigile teada-tuntud ning olema igal aastaajal ilus. Kuna paigaldatav märk on ilmastikukindel, ei pea seda talveks maha võtma ning see võib olla püsti aastaringselt.

Samuti peeti kohavalikul silmas juurdepääsu, et iga pildistamissooviga inimene pääseks nimetähtedele hõlpsasti ligi.

„Praegu jäi sõelale Vallikääru aas. Kui tulevikus tekib idee tähis mujale viia, saab seda teha, aga esmalt vaatame, kuidas nimemärk aasal linnaruumiliselt toimib ja omaks võetakse. Iseenesest on Vallikäär hästi äratuntav koht ja fotografeerimiseks igati sobilik: jahid, Vallikääru nõlv, Tallinna värav, purskkaev ja taamal kirikutorn – kõik see jääb Pärnu kirja taustal kenasti pildile,“ ütles Poopuu.

Ürituste ajaks nimemärki ära ei viida. Poopuu hinnangul saavad korraldajad 11 meetrit pikka ja 1,5 meetrit kõrget Pärnu tähist oma ürituste kontseptsioonis ja turundamisel hästi ära kasutada.

Märgi valmistas ja paigaldas osaühing Androtek.


Pärnu nimemärk Vallikääru aasal

Foto: Pärnu linnavalitsus
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid