Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.07.2022

Pärnu tänavakunstnik Kryptik kaunistas Vana-Pärnus asuva Emajõe bussipeatuse sadamalinnale iseloomuliku seinamaalinguga, sama kunstnik on tänavu teinud Niidupargi bussipeatuse ja Kesklinna silla seinamaalid.

Seinamaalid on linnavalitsuse tellitud, et ilmetuid pindu huvitavamaks muuta. Emajõe bussipeatuse kaunistamine maksis 1945, Niidupargi bussipeatuse kaunistamine 1500 eurot. Emajõe bussipeatuse seinal on kujutatud meremeest koos tüüri, võrkude ja muude sadamat iseloomustavate asjadega, Niidupargi bussipeatuse seinal puid, linde ja teisi Niiduparki sobivaid esemeid.

Kesklinna silla Vallikääru-poolne ots on kaunistatud vana foto järgi. Omaaegsel vaatel jõele on kujutatud paate, kajakaid jms.

„Suured tumedad pinnad tunduvad sünged. Üritame bussi ootamist natuke toredamaks teha,“ kommenteeris linnavalitsuse heakorra peaspetsialist Piret Unn ootekodade kaunistamist.

Ka Pärnu keskuslinna ja osavaldade elanikel ning asutustel-ettevõtetel on võimalik oma hoonete fassaade seinamaalingutega ilmestada. Majadele seinamaalingute ehk muraalmaalide tegemist toetab Pärnu linn kampaaniaga „Värvid linna!“, millega kompenseeritakse hoone omanikule osaliselt värviostmisega seotud kulud.

Vaata lisaks: kampaania "Värvid linna!"


Foto: Pärnu linnavalitsus


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid