Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.07.2022

Pärnu rannaniite ähvardab pilliroogu kasvamine ja võsastumine, sest pahatahtlikud inimesed lõhuvad elektrikarjuseid ja loomaomanik on sunnitud veiste rannaniidule toomise edasi lükkama.

„Meil on tekkinud tõsised probleemid pahatahtlike inimestega, kes takistavad meil selgelt loomade toomist rannaalale. Oleme pidanud taaskord edasi lükkama loomade viimise, kuna lõhutud on ära üle kilomeetri karjuseid, mis tuleb kõik uuesti rajada,“ teatas Luigeveski Agro OÜ juht Kerli Ats Pärnu linnavalitsusele.

Konkreetse näitena tõi Kerli Ats mehe, kes kolmapäeval takistas neil aia parandamist, olles väga pahane, et mere äärde loomad tuuakse. „Meie kõige suurem mure on selles, et kui need pahatahtlikud inimesed lõhuvad aedu ka siis, kui me loomad koplitesse toome, siis väga suure tõenäosusega võivad loomad sealt uitama minna,“ lisas ta.

Luigeveski Agro farmijuht Vello Ats rääkis, et nad tahtsid veiseid Papiniidu ja Harju tänava pikenduse vahele jäävale rannaniidule tuua kolmapäeval, kuid karjused olid lõhutud. Neljapäeval tuli kolmapäeval korda tehtud elektrikarjuseid uuesti parandada, sest vahepeal oli neid juba lõhkuda jõutud.

Ettevõte üritas esimest korda veiseid rannaniidule tuua juuli alguses. Kuna kahele naisele ei meeldinud elektrikarjuste asukoht, muudeti karjatamisala piire, et kohalikele elanikele jääks rohkem ruumi mere ääres käia. Enne uut katset kolmapäeval vaadati elektrikarjused üle ja asuti vahepeal rajatut parandama, millega talunikud on kogu selle nädala teise poole tegelenud.

„Oleme valmis loomade vastu olevate inimestega kohtuma, et silmast-silma kõik asjad rahulikult läbi arutada,“ ütles Kerli Ats ja soovitas huvilistel kirjutada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. „Kui veised uitama pääsevad, on see ohtlik nii loomadele kui inimestele. Tahaks nendest inimestest aru saada.“

Luigeveski Agro võitis viieaastase Papiniidu ja Harju tänava pikenduse vahele jääva rannaniidu osa hooldamise kasutuskonkursi. Rannaniidu hooldaja leidmine võttis aega ja kahele teisele alale selleks aastaks hooldajat leida ei õnnestunudki. Osa inimesi on veendunud, et Raeküla ranna suplusvee kvaliteedi halvenemise on põhjustanud veised, välistades näiteks elamute lampkastid, suplejate käitumise, merelt või jõelt tuleva reostuse jt tegurid.

Teiste vara hävitamine on kuritegu. Keskkonnaameti maahoolduse büroo juhataja Gunnar Sein on Pärnu Postimehe veergudel hoiatanud, et rannaniit võib pilliroogu uuesti täis kasvada ja hakata võsastuma, kui selle hooldamisse jääb paariaastane paus. Kui rannaniitu suvel ei hooldata, jääb pilliroog püsti ja puitub talve jooksul. Kaks-kolm aastat puitunud pilliroog hakkab lamanduma ja pikem karjatamispaus võib ära nullida kogu töö, mis on kümne aasta jooksul Pärnu rannaniitude hooldamiseks tehtud.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid