Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
16.08.2022


Suveks Pärnu vanalinnas Punases tornis avatud turismiinfopunkti külastas kahe kuu jooksul enam kui 1000 inimest.

Punane torn töötab Pärnu muuseumi püsiekspositsiooni täiendava külastuskeskusena aasta läbi, kuid suvine infopunkt toimetas siin turismiperioodi tippajal 14. juunist 14. augustini.

Infopunktis said külastajad Pärnu linna ja maakonda turismitrükiseid ning soovi korral ka suusõnalist turismiteavet.

Nõu ja soovitusi tulid pärima nii eesti kui soome pered, enne ja pärast suve kõrgharja ka seiklejad erinevatest Euroopa riikidest.

Peale tavapäraste piirkonda puudutavate küsimuste (kohalikud vaatamisväärsused, majutus, toitlustus, transport, teenused jms) päriti Punase torni töötajatelt muuseas sedagi, kus võiks Pärnu lähedalt leida häid mustikametsi ja kas ise metsa alla marju noppima minnes peaks arvestama mingite piirangutega.

Samuti küsiti, kas suvepealinnas on poode, kust saaks osta vanu aknaid. Tunti isegi huvi, kas siinne kraanivesi on joodav, kas Soomaal on mõni linn ja kas Kihnu saarel võib vabalt igasse majja sisse minna.

Pärnu linnavalitsuse turismiturunduse andmehalduse spetsialisti Merilin Mäe sõnul läks Punase torni turismiinfopunkti esimene suvi hästi – turismiinfot vajavad Pärnu külastajad leidsid koha üles ja nii mitmedki puhkajad, kes torni tulid, jõudsid sinna suve edenedes uute küsimustega veel teist ja kolmandatki korda.

Oli ka olukordi, kus esiti vaid ajaloolist kaitsetorni uudistama tulnud huviliste jaoks kujunes infoteenus toredaks üllatuseks.

„Kuigi nii sise- kui välisturistid hindavad mõlemad kõrgelt kohaliku inimese soovitusi, on vahe selles, kust seda kohaliku arvamust otsida. Mujalt tulijad eelistavad pigem küsida otse, selmet vaadata infot veebist. Usaldus nii-öelda päris inimeselt kuuldu vastu on välismaalastel väga kõrge ja see motiveerib neid ka turismiinfopunkti pöörduma,“ tõdes Mäe.

Suvine turismiinfopunkt on selleks aastaks oma töö lõpetanud, aga peamisi Pärnu linna ja maakonda tutvustavaid turismitrükiseid saab ikka edasi. Need on väljas Pärnu uue kunsti muuseumis, Pärnu muuseumis, Pernova loodusmajas ja Rannastaadionil. Huviline leiab need hõlpsasti üles Visit Pärnu trükisehoidja järgi.

Kõige värskemat turismiinfot saab alati lehelt visitparnu.com ja Visit Pärnu sotsiaalmeediakanalitest: Facebook (Visit Pärnu), Instagram (visitparnu) ja Youtube (VisitParnu).



Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid