Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised


Laupäeval, 20. augustil tähistatakse 31 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest. Pärnu linnas ja maakonnas toimub sel puhul mitmeid sündmusi.

Pärnus algab taasiseseisvumispäeva tähistamine kell 10 Alevi kalmistul, kus Pärnu abilinnapea Meelis Kukk ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva staabiülem Kristjan Peegel asetavad Vabadussõja mäletussamba jalamile pärjad.

Laupäeva õhtul kell 20 algab Pärnus Koidula muuseumi aias Eesti iseseisvuse taastamise aastapäevale pühendatud tasuta kontsert, kus astuvad üles Liisi Koikson, Peedu Kass ja Pärnu linnaorkester Kaspar Männi juhatusel.

Kontserdikülastajail on võimalus külastada soodushinnaga Koidula muuseumi. Töötab puhvet ja kontserti võib muuseumiaias nautida ka oma piknikutekil istudes. Parkimine Koidula muuseumi vastas jõeäärses parklas.

Pärnu-Jaagupis peetakse 20. augustil esmakordselt Korbe kaitsepäeva.

Üritus toimub kell 11-15 Pärnu-Jaagupi kooli ja spordikeskuse ümber, kuhu tulevad oma tegevusi, varustust ja tehnikat näitama ligikaudu poolsada kaitseliitlast ja partnerasutuste esindajat.

Näha saab paarkümmend erinevat ühikut Kaitseliidu sõidukeid, alates väikestest maasturitest kuni rasketehnikani välja. Oma tegevusi demonstreerivad naiskodukaitsjad ning noorotkaste ja kodutütarde liikmed. Sündmusel on esindatud ka politsei- ja piirivalveamet ning päästeamet koos vabatahtlike päästjatega.

Lõhkekehade ohtlikkusest ja demineerijate tööst saab aimu demineerimiskeskuse Lääne-Eesti pommigrupi väljapaneku juures. Oma töid ja tegemisi tutvustavad ka tublid elupäästjad kiirabist ja häirekeskusest.

Kaitsepäeva külastajatel on hea võimalus nautida tunamullu Eesti aasta puhkpilliorkestriks valitud Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkestri Saxon esinemist. Dirigent Kaido Kivi on piduliku päeva puhuks kokku pannud tunnipikkuse kava. Orkester esineb kell 12-12.30 ja 13-13.30.

Et nelja tunni jooksul uudistamiseks ikka jaksu oleks pakutakse kohapeal sõdurisuppi. Magusasõpru kostitab külmade maiustega jäätiseauto.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid