Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.08.2022


Kolmapäeval, 24. augustil kell 9-17 toimub Pärnu spaa- ja konverentsihotellis Strand taas Pärnu linna haridustöötajate inspiratsioonipäev, mis sedakorda kannab intrigeerivat nime „Millal maasikad valmis saavad? Pärnus“.

Üritusel osaleb enam kui 300 Pärnu alus-, huvi-, üldhariduse- ja noorsootöö valdkonna töötajat.

Kui mullu keskenduti haridustöötajate õppeaasta-eelsel kokkusaamisel vaimse tervise teemadele, siis tänavu võetakse luubi alla andekusega seonduv. Inspiratsioonipäeval räägitakse näiteks andekuse erinevatest stereotüüpidest, müütidest ja väljakutsetest; sellest, mis on haridus- ja teadusministeeriumil andekuse suunal kavas; kuidas andekust läbi kogu elu arendada.

Inspiratsioonipäeva mahuvad paneelarutelud kui mitmed töötoadki.

Päeva teises pooles kuuleb huvitavaid kogemuslugusid. Näiteks kõneleb Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli juht Karin Veissmann mil moel jõuda huvihariduse kaudu iga lapse andeni. Samuti saab kuulda, kuidas näeb ja tõlgendab andekust psühholoog.

Kuulajate ette astuvad oma lugudega Pärnust tuule tiibadesse saanud Jasmiin Üpraus ja Meelis Lootus. Neist esimene vaatleb oma teekonda õpingute kõrvalt jetispordi maailmaparemikku ning teine räägib aineolümpiaadidel saadud kogemustest ja eneseusust.

Inspiratsioonipäeval astuvad veel lektoritena üles Viire Sepp, Marek Järvik, Halliki Põlda ja Katrin Kaljula. Töötubades jagavad parimaid praktikaid Karin Konksi, Merili Murakas, Terje Hallik ja Anne Õuemaa.

Paneelarutel osaleb professor Raul Eamets ning ürituse päevajuhid on Margit Raid ja Triine Kose.

Sündmust saab otseülekandena jälgida ajalehe Postimees digilehe vahendusel.

Pärnu abilinnapea Varje Tipu hinnangul on seekordse inspiratsioonipäeva tõeliseks rosinaks see, et haridus- ja teadusministeerium tuleb uue riikliku andekuse ja andekate hariduskontseptsiooniga esmakordselt avalikkuse ette just nimelt Pärnus.

„Samuti on oluline enne kooliaasta algust õpetajate omavaheline kohtumine, et jagada ideid ja vahetada isekeskis mõtteid ning häälestada koos ennast uueks kooliaastaks. Peagi algava uue õppeaasta fokusseerime just andekusele, selle märkamisele ja andekate õpilaste toetamisele,“ märkis abilinnapea.

Hariduskonverentsid, kus osalevad korraga nii lasteaednikud, kooliõpetajad, tugispetsialistid, huvihariduse esindajad kui noorsootöötajad, on Pärnus pika ajalooga traditsioon. Vahepeal aastateks soiku jäänud tava pakkuda siinsetele haridus- ja noorsootöö spetsialistidele võimalust enne kooliaasta algust valdkondlikul üritusel vahetult kokku saada, jätkus läinud aasta augustis konverentsiga „Tarkus on hinge tervis“ ning saab tänavu jätku inspiratsioonipäeva näol.

Haridusaasta algusele pühendatud teemapäevade korraldamist näeb ette ka Pärnu linna haridus- ja noortevaldkonna strateegia 2021–2035.


 

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid