Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
18.08.2022


Oktoobris ja novembris toimuvad Pärnu keskuslinnas ja osavaldades eterniidi kogumisringid. Tegemist on tasuta teenusega ja see on mõeldud eraisikutele.
Eterniit on keskkonnale ohtlik materjal, sest sisaldab asbesti. Tavaprügi hulka ei tohi eterniiti panna, samuti ei tohi seda ise omal käel käidelda.

Eterniidi äraveole tuleb elanikel ise registreeruda ja seda saab teha kuni 30. septembrini (kaasa arvatud).

Keskuslinnas ning Paikuse ja Audru osavallas on kontaktisik Maarika Keskoja, tema telefon on 444 8177 ja e-posti aadress See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Tõstamaa osavallas on kontaktisik Anu Peterson, tema telefon on 444 8164 ja e-posti aadress See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Eterniidiveole registreerudes tuleb kodanikul teada anda asukoht, kontaktandmed ja eterniidijäätmete kogus.

Ühe majapidamise kohta võetakse vastu maksimaalselt 2000 kilogrammi eterniiti. Eterniidijäätmete koguse arvutamisel tuleb arvestada, et üks ruutmeeter eterniiti kaalub ca 16 kilogrammi.

Eterniidiveole registreerunutele antakse telefoni teel teada, millal kogumisring nende koduni jõuab.

Koht eterniidi peale korjamiseks peab olema veoauto jaoks lihtsasti ligipääsetav ning eterniit pandud autojuhi jaoks valmis nii, et selle peale tõstmine ei vaja kodaniku kohalolekut ja juht saab eterniidi ise igal hetkel peale tõsta. Samuti peab eterniit olema veopäevaks pandud kõvale pinnasele, et ka vihmaste ilmadega oleks veokil võimalik pinnasesse sisse vajumata eterniidini jõuda.

Eterniit tuleb veopäevaks ladustada maapinnast kõrgemale, näiteks euroaluse või prusside peale nii, et autojuhil oleks võimalik eterniidi alt lindid läbi panna ja eterniit korraga masinasse tõsta.

Eelmistel eterniidi kogumisringidel Pärnu keskuslinnas ja osavaldades mullu novembris ja detsembris veeti eraisikutelt tasuta ära 118,92 tonni eterniiti. Aastaringselt võtab Pärnus tasu eest eterniiti vastu Paikre prügila. 

biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid