Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.08.2022


Pärnu linnavalitsus lubab kõikidel ühistranspordi kasutajatel Pärnu linnabussides 31. augustist 5. septembri varahommikuni tasuta sõita.

Tasuta sõiduõigus algab kolmapäeval, 31. augustil kell kolm hommikul ja lõpeb esmaspäeval, 5. septembril kell 2.59 varahommikul.

Bussikaardi valideerimine on sel ajal soovituslik, kaarti valideerides sellelt raha ei võeta. Bussijuhid tasuta sõiduõiguse ajal pileteid ei müü ning perioodipiletite kehtivusaeg tasuta sõidupäevade arvelt ei pikene.

Pärnus on aastate jooksul kujunenud hea tava võimaldada kooliaasta alguse ja linnas samal ajal toimuva Jüri Jaansoni Kahe silla jooksu ajal (sel aastal toimub see 3. ja 4. septembril) kõigile soovijatele lühiajalist linna ühistranspordi tasuta kasutamist.

Tasuta bussisõidu kasutamise võimaldamisega propageeritakse ühistransporti kui loodussäästlikumat liikumisviisi ning pööratakse inimeste tähelepanu harrastusspordi ja füüsilise aktiivsuse olulisusele.

Samal ajal lihtsustab prii bussisõit linnabusside esmakordsetel kasutajatel - näiteks õppuritel ja tudengitel – linna ühistranspordiga tutvumist.

Lapsevanematele annab tasuta bussisõit hea võimaluse teha kooliteed alustava lapsega kooli ja kodu vahel tutvustav bussisõit, et näidata, milline hakkab olema lapse igapäevane koolitee.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid