Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
25.08.2022


Pärnu linn maksab 1. klassi minevatele lastele koolitoetust. Alates sellest aastast on toetuse suurus on 150 eurot lapse kohta.

Õigus kooliminekutoetusele on Pärnu koolides esimesse klassi mineval lapsel ja tema vanemal, eestkostjal või hoolduspere vanemal, kui nende elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn (linn kui omavalitsus).

See tähendab, et nii lapse üks vanem, eestkostja või hoolduspere vanem kui kooli minev laps peavad olema lapse koolimineku aasta 1. jaanuari seisuga ning ka toetuse taotlemise ajal Pärnu linna elanikud.

Koolitoetust makstakse ka erakoolide õpilastele.

Pärnu linna kooliminekutoetust on Pärnu elanikel õigus saada ka järgmistel juhtudel: kui laps asub õppima väljaspool Pärnu linna asuvasse kooli puudest tingitud erivajaduse tõttu; kui laps on suunatud õppima väljaspool Pärnu linna asuvasse kooli Pärnumaa nõustamiskomisjoni või Pärnu linnavalitsuse haridusosakonna poolt; kui laps on asendushooldusteenusel ja asub õppima teenuse osutamise piirkonna kooli; kui laps asub õppima teise omavalitsusüksuse kooli, mis on tema elukohale lähim kool.

Toetuse saamiseks tuleb esitada linnale taotlus e-keskkonnas ARNO, mis on kasutusel ka lapsele elukohajärgse kooli määramisel.

Toetus kantakse taotluses märgitud pangakontole 10 tööpäeva jooksul pärast kooli õpilaste nimekirjade kinnitamist ehk alates 20. septembrist.

2021. aastal maksis Pärnu linn koolitoetust 499 esimese klassi õpilasele (kooliminejaid oli rohkem, aga kõik toetust ei taotlenud) ehk kokku 49 900 eurot. Ranitsatoetus oli siis 100 eurot lapse kohta.

Algaval 2022/2023. õppeaastal peaks prognoosi kohaselt alustama Pärnus kooliteed 586 last, mis teeb väljamakstava koolitoetuse kogusummaks 87 900 eurot.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid