Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.08.2022

Alates 1. septembrist ei tohi Pärnu linna haldusterritooriumil asuvates meelelahutuskohtades kohapeal tarbitavaid alkohoolseid jooke müüa esmaspäevast reedeni öösel kell 2-6 ning laupäeval, pühapäeval ja riigi- ja rahvuspühadel öösel kell 4-7.

Piirang puudutab üksnes neid meelelahutuskohti, mis on avatud varahommikuni. Kauplustes on alkoholimüük üleriigiliselt lubatud kell 10-22. Pärnu linn kui omavalitsusüksus koosneb Pärnu linnast ning Paikuse, Audru ja Tõstamaa osavallast.

Alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks on alkohoolse joogi igasugusel viisil üleandmine tarbijale tasu eest või tasuta. Alkohoolse joogi jaemüügina käsitletakse ka alkoholi tarbijale üleandmist varem omandatud õiguse, näiteks alkohoolset jooki sisaldava sissepääsupileti, klubikaardi vms alusel.

Majutusettevõtetes võib piirangu kehtivuse ajal alkohoolseid jooke külalisele üle anda toitlustades, toateeninduse kaudu või majutusruumi minibaarist. Piirang ei kehti 1. jaanuaril ja 24. juunil, avaliku ürituse raames võib piirangust kõrvale kalduda üksnes avaliku ürituse loa alusel.

Enne koroonapiiranguid sai linnavalitsus hulga kaebusi elanikelt ja majutusettevõtetelt, keda varahommikused pidutsejad häirisid. Seetõttu otsustas linnavolikogu 21. aprillil öist alkoholimüüki piirata. Arvestades, et koroonapiirangud on ettevõtjate tulusid tugevasti kärpinud, otsustati piirangutega alustada 1. septembrist.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid