Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.08.2022

Tänase seisuga hakkab Pärnu linna koolide esimestes klassides uuel õppeaastal õppima 596 last, lõplikud andmed selguvad 10. septembriks.

Keskuslinna koolide (nii munitsipaal- kui erakoolide) esimestesse klassidesse on minemas 463, Audru osavalla koolidesse 56, Paikuse osavalla kooli 68 ja Tõstamaa osavalla kooli üheksa last. Kooliteed alustavate laste arv on üheksa õpilase võrra suurem kui 2021/22 õppeaastal.

Üldine õpilaste arv munitsipaal-, era- ja riigikoolides on tänase seisuga 7564 õpilast. Keskuslinna üldhariduskoolides hakkab õppima 6320, osavaldade koolides 1172 õpilast. Keskuslinna suurimad koolid õpilaste arvu poolest on Pärnu Ülejõe põhikool 895 ja Pärnu Mai Kool 862 õpilasega, osavalla koolidest on suurim Paikuse põhikool 620 õpilasega.

Pärnu linna viieteistkümnesse koolieelsesse lasteasutusse on minemas ligikaudu 2800 last.

Ukraina lapsi on Pärnu koolides 251 ja koolieelsetes lasteasutustes 45. Suurem osa neist õpib Tammsaare koolis, järgnevad Mai, Ülejõe ja Raeküla kool.

Esimesse klassi minevatele lastele maksab Pärnu linn koolitoetust, mille suuruseks on alates sellest õppeaastast varasema 100 euro asemel 150 eurot. Koolitoetust makstakse ka erakoolide õpilastele.

Koolitoetuse saamiseks peavad nii lapse üks vanem (või eestkostja või hoolduspere vanem) kui ka kooli minev laps olema lapse koolimineku aasta 1. jaanuari seisuga ja toetuse taotlemise ajal Pärnu linna elanikud.

Koolimineku toetust on Pärnu elanikel õigus saada ka järgmistel juhtudel: kui laps asub õppima väljaspool Pärnu linna asuvasse kooli puudest tingitud erivajaduse tõttu; kui laps on suunatud õppima väljaspool Pärnu linna asuvasse kooli Pärnumaa nõustamiskomisjoni või Pärnu linnavalitsuse haridusosakonna poolt; kui laps on asendushooldusteenusel ja asub õppima teenuse osutamise piirkonna kooli; kui laps asub õppima teise omavalitsusüksuse kooli, mis on tema elukohale lähim kool.

Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus e-keskkonnas ARNO, mis on kasutusel ka lapsele elukohajärgse kooli määramisel. Toetus kantakse taotluses märgitud pangakontole kümne tööpäeva jooksul pärast kooli õpilaste nimekirjade kinnitamist ehk alates 20. septembrist.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid