Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.08.2022

Pärnu Kesklinna silla juures paneb jõevee mullitama ja keerlema Gren Eesti jahutussüsteem, mis jõest vett võtab.

Inimesed on linnavalitsuse poole pöördunud murega, et Kesklinna silla all tuleb torust jõkke vett ja vesi mullitab. Tuntakse huvi, miks see nii on ja kas see on keskkonnale ohutu.

Gren Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuhi Karita Kivi sõnul kasutab ettevõte jahutuse tootmisprotsessis jõevett ja kui jahutuskoormus palavate ilmadega suureneb, suurenevad ka vooluhulgad ja selle tõttu tekib torustiku väljalaskekohas veepinnal keeris.

„Keeris ei ole seal kogu aeg, vaid juhtudel, kui koormus suureneb. Kui ilmad muutuvad jahedamaks, siis tarbimiskoormus langeb ja juhuseid, kus keeris võiks tekkida, jääb aina harvemaks kuni järgmiste soojade ilmadeni,“ selgitas Kivi.

Lisaks käiakse suvel kord nädalas ja sügistalvisel perioodil harvemini jahutustorustiku jõealust sissevõtutoru puhastamas suruõhuga. Ka see tekitab mõneks sekundiks suhteliselt suure keerise.

„Kumbki tegevus ei ole keskkonnale ohtlik,“ rõhutas Kivi. „Küll aga pöörame tähelepanu pigem inimeste ohutusele. Selleks oleme pannud jõe äärde aastaringse ohuala sildi ja talvisel ajal paigaldame sinna ka nõrga jää ohutussildi, sest seal, kus toimub suruõhuga puhastamine, muutub jää nõrgaks ja sellest kohast ei ole mõistlik üle minna.“

Gren Eesti hakkas Pärnus kaugjahutussüsteemi kasutama 2019. aasta keskel.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid