Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.08.2022

Pärnus avati täna pärastlõunal Pärnu Päikese Kooli uus õppehoone, mis valmis ettenähtust aasta aega varem.

„Tänane päev on äärmiselt tähtis neile lastele, kes on õppinud siinsamas asukohas ja kes siin õppima asuvad. Samuti nende vanematele. Tegelikult pidi see maja 2023. aastal valmis saama, aga tänu Optimus Ehituse ja teiste tublile tööle saame homsest lapsed majja lubada,“ rääkis linnapea Romek Kosenkranius koolimaja avamisel.

Pärnu Päikese Koolis õpivad lihtsustatud riikliku õppekava alusel toimetuleku- või hooldusõppes õpilased, kellel on üldjuhul lisaks hariduslikele erivajadustele meditsiinilised erivajadused ja kellele tavakool ei suuda lapse puudespetsiifikast lähtuvat õpet pakkuda. Enne uue maja ehitust tegutses Päikese kool nõukogudeaegses samas kohas asunud lasteaiamajas, mille seisukord ja ruumilahendus ei vastanud koolipere vajadustele.

Vastvalminud koolimajas on hariduse omandamiseks ja toetavate teenuste pakkumiseks palju paremad võimalused. Uus koolimaja on ühekorruseline ja mõeldud 50 õpilasele.

Hoone moodustub kärjekujulistest moodulitest. Klassiruumide sissepääsud asetsevad nõnda, et kahe klassi peale on üks sissepääs. Peauksest sisenedes avanevad saal ja söögisaal, mida saab omavahel ühendada.

Lisaks tavapärastele klassidele-kabinettidele ja köögile leiab uuest koolimajast mitmeid eriotstarbelisi klassiruume, nagu klassid individuaaltööks, käsitöö- ja muusikaklassid, muusikateraapia ruum. Samuti on majas eraldi ruumid personalile ja metoodiliste materjalide jaoks, raamatukogu, tunnetustuba, eraldi ruumid eripedagoogile ja füsioterapeudile, mullivanniga tuba, vibroakustilise voodiga ruum ning multifunktsionaalne saal, mida saab kasutada nii aula kui võimlana.

Kuna toimetuleku- ja hoolduskava õpilaste õpe toimub paljuski läbi praktiliste tegevuste ja kogemuste, on uues majas käelisteks, meelelisteks ja kehalisteks tegevuseks loodud neile sobivad tingimused. Näiteks on koolis Eestis välja arendatud omalaadne grossingusüsteem (lakke kinnitatav turvarakmete süsteem), mis on suureks abiks liikumispuuetega õpilastele füsioteraapia tegemisel.

Ühes uue õppehoonega valmis Rõugu 8a õuealal meelteaed. See on teraapiliste omaduste ja eesmärgiga õueala, mis aitab edendada lapse heaolu ja emotsionaalset tasakaalu ning arendada tema füüsilisi ja sotsiaalsete oskuseid. Õpilased saavad meelteaias ise aiatöödele käsi külge panna, ent nad võivad ka piirduda ümbritseva roheluse ja värvide nautimisega. Meelteaias on rakendatud kõik viis meelt: nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine ja maitsmine, sest just meeltega tunnetab laps ruumi enda ümber.

Päikese kooli uue õppehoone ehitamine maksis 4,1 miljonit, millest 3 794 407 eurot moodustas Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) investeeringutoetus hariduslike erivajadustega õpilastele suunatud põhikoolide võrgu korrastamise meetmest.

Kuna Pärnu linnas ja maakonnas on Päikese kool ainus toimetuleku- ja hooldusõpet pakkuv haridusasutus, toetasid uue koolimaja ehitust lisaks Pärnu linnale maakonna omavalitsused läbi Pärnumaa omavalitsuste liidu.

Päikese kooli uue koolihoone arhitektid on Jane Teresk ja Alice Philips. Hoone ehitas osaühing Optimus Ehitus. Meelteaia projekteeris osaühing Kivisilla, selle rajamist toetas ERF läbi projekti „Väikelahendused hariduslike erivajadustega õpilaste integreerimiseks Pärnu linna üldhariduskoolidesse“. Meelteaia rajas osaühing Rohenurk.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid