Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Aitame_Ukrainat.pngAitame Ukrainat!
• Võimalused Ukraina inimeste abistamiseks (sh Pärnus)
• Інформація для українських біженців (UK)
• Информация для военных беженцев из Украины (RU)

• Pärnu linna sõjapõgenike abistamise fond
Kõik kes soovivad ukrainlasi aidata, saavad teha ülekande SEB Pangas asuvale linnavalitsuse kontole EE021010902001671005. 

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.09.2022

Pärnu linnavalitsuses toimus eile pärastlõunal korteriühistute infopäev, kus lahati jäätmete liigiti kogumise, ehitusjärelevalve ja parkimisega seotud probleeme.

„Toidu- ja köögijäätmete konteinerisse tuleks panna nõrutatud asjad, mitte supp,“ ütles Ragn-Sellsi Lääne regiooni juht Jüri Meeksa. „Soovitame kogumiskoti toidujäätmete konteinerisse tühjaks raputada ja olenevalt sellest, kui määrdunud kott on, selle kas olmejäätmete või pakendikonteinerisse panna.“

Biolagunevaid kotte on erinevaid ja kõik jäätmekogujad ei pruugi neil vahet teha. Detailsemat infot jäätmete liigiti kogumise kohta leiab Ragn-Selssi kodulehelt. Meeksa sõnul on nad hädas erinevate pakenditega, millest paljud (näiteks väikesed poe kilekotid ja kilega saiakotid) pole taaskasutatavad.

Meeksa tuletas meelde sedagi, et papist kastid tuleks enne paberikonteinerisse panemist kokku voltida ja keldrite tühjendamiseks tellitud ehitusjäätmete konteinerisse ei tohi ohtlikke jäätmeid (näiteks värve) panna.
Linnavalitsuse ehitusjärelevalveteenistuse juhataja Maire Nigul rääkis õhksoojuspumpade paigaldamisest. „Esmalt peab selleks olema korteriühistu nõusolek,“ lausus ta. „Paigaldamiseks on vaja projekti, selle võib tellida näiteks õhksoojuspumpade müüjalt.“

Planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel kõneles parkimisega seotud probleemidest, mis on eriti teravad Mai elamurajoonis. Arutleti, kas elanikud hakkaks autot parkimismajja viima, kui see Mai elamurajooni ehitataks või hoiaks autosid endiselt oma akna all.

Infopäevale tulnud korteriühistute esindajad said vastuse neid huvitavatele küsimustele. Infopäeva korraldas linnavalitsus ja Eesti Korteriühistute Liit. Järgmine infopäev on kavas korraldada detsembris või aasta alguses.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus
Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid