Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.09.2022

Pärnu linnavalitsuses toimus eile pärastlõunal korteriühistute infopäev, kus lahati jäätmete liigiti kogumise, ehitusjärelevalve ja parkimisega seotud probleeme.

„Toidu- ja köögijäätmete konteinerisse tuleks panna nõrutatud asjad, mitte supp,“ ütles Ragn-Sellsi Lääne regiooni juht Jüri Meeksa. „Soovitame kogumiskoti toidujäätmete konteinerisse tühjaks raputada ja olenevalt sellest, kui määrdunud kott on, selle kas olmejäätmete või pakendikonteinerisse panna.“

Biolagunevaid kotte on erinevaid ja kõik jäätmekogujad ei pruugi neil vahet teha. Detailsemat infot jäätmete liigiti kogumise kohta leiab Ragn-Selssi kodulehelt. Meeksa sõnul on nad hädas erinevate pakenditega, millest paljud (näiteks väikesed poe kilekotid ja kilega saiakotid) pole taaskasutatavad.

Meeksa tuletas meelde sedagi, et papist kastid tuleks enne paberikonteinerisse panemist kokku voltida ja keldrite tühjendamiseks tellitud ehitusjäätmete konteinerisse ei tohi ohtlikke jäätmeid (näiteks värve) panna.
Linnavalitsuse ehitusjärelevalveteenistuse juhataja Maire Nigul rääkis õhksoojuspumpade paigaldamisest. „Esmalt peab selleks olema korteriühistu nõusolek,“ lausus ta. „Paigaldamiseks on vaja projekti, selle võib tellida näiteks õhksoojuspumpade müüjalt.“

Planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel kõneles parkimisega seotud probleemidest, mis on eriti teravad Mai elamurajoonis. Arutleti, kas elanikud hakkaks autot parkimismajja viima, kui see Mai elamurajooni ehitataks või hoiaks autosid endiselt oma akna all.

Infopäevale tulnud korteriühistute esindajad said vastuse neid huvitavatele küsimustele. Infopäeva korraldas linnavalitsus ja Eesti Korteriühistute Liit. Järgmine infopäev on kavas korraldada detsembris või aasta alguses.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid