Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.10.2022

Teisipäeval, 18. oktoobril kell 16 toimub Endla teatris uue kogu omavalitsust hõlmava üldplaneeringu visioonipäev, kus kõik kodulinna arengust huvitatud elanikud saavad sõna sekka öelda.

Praegu kehtivad Pärnu omavalitsuse territooriumil Pärnu linna kui asustusüksuse üldplaneering 2025+ ja osavaldade valdadeks olemise ajal kehtestatud üldplaneeringud. Koostamisel on Pärnu linna üldplaneering 2035+, mille eesmärgiks on kogu haldusterritooriumi ruumilise arengu põhimõtete ja suundumuste määramine ning omavalitsuse sidumine üheks tervikuks.

Kaasamaks Pärnu keskuslinna ja osavaldade elanikke uue üldplaneeringu koostamisse võimalikult varakult, korraldas linnavalitsus üldplaneeringu lähteseisukohtadele avaliku ideekorje. Ideede kogumine toimus eelmise aasta 18. jaanuarist 31. märtsini ja sel ajal oli kõigil võimalik kaardirakenduse kaudu koostatavasse üldplaneeringusse asukohaga seotud ettepanekuid teha.

Kevadel toimusid visioonipäevad osavaldades, nüüd on kord Pärnu keskuslinna käes. „Kes siis tulevikku näha ei tahaks või olla osaline selle kujundamises. Näiteks on meil vaja teada, kas või kuhu on vaja planeerida kogukonnakeskus või lasteaed ja kuidas sealhulgas arvestada, et neile oleks ligipääs kindlustatud. Kuhu kavandada järgmised elamukvartalid, kuidas tagada tervist ja loodust hoidev elukeskkond, milline on paikkonna identiteet – need ja paljud teised küsimused ootavad vastuseid,“ rääkis linnavalitsuse arhitekt-planeerija Alice Närep.

Närep rõhutas, et Pärnu keskuslinna ning Audru, Tõstamaa ja Paikuse osavalda hõlmav üldplaneering ei tähenda paikkondlike eripärade kadumist või suure territooriumi surumist ühe joone järgi. „Vastupidi: uus üldplaneering aitab kohalikku identiteeti hoida, aga nii, et iga alev, küla, alevik ja linnaosa areneks. Just seepärast ongi kohalike panus tähtis, teie tunnete oma kodukanti kõige paremini,“ selgitas Närep.

Linnavalitsus palub visioonipäeva vastu huvi tundjatel end kuni 17. oktoobrini registreerimisvormi abil registreerida. Uue üldplaneeringuga seotud materjalid on avaldatud Pärnu linna koduleheküljel. Kogu omavalitsust hõlmav üldplaneering on kavas kehtestada 2025. aasta mais.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid