Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
07.10.2022

Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik kutsus reedel, 14. oktoobril kokku volikogu istungi, kus hakatakse arutama umbusalduse avaldamist volikogu esimehele, linnapeale ja piirkondliku arengu komisjoni esimehele.

Istung algab raekoja (Nikolai 3) saalis kell 17. Reformierakonnast, Isamaast ja valimisliidust „Pärnu ühendab“ moodustunud uus võimuliit soovib umbusaldust avaldada volikogu esimehele Andrei Korobeinikule ja piirkondliku arengu komisjoni esimehele Hillar Talvikule (mõlemad Keskerakond), Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) linnapea Romek Kosenkraniusele (valimisliit).

Uuel võimuliidul on 39kohalises volikogus 24 esindajat: valimisliidul Pärnu Ühendab ja Reformierakonnal kummalgi üheksa kohta, Isamaal kuus. Opositsiooni jääval Keskerakonnal on viis, EKRE-l kümme esindajat.

Kui uue koalitsiooni hääled peavad, valitakse istungil uus linnavolikogu esimees ning volikogu komisjonide esimehed ja aseesimehed. Isamaa on teatanud, et kavatseb volikogu esimehe kandidaadiks esitada riigikogu liikme Andres Metsoja.

Ühtlasi on istungi päevakorras linnavalitsuse liikme, abilinnapea Varje Tipu (Keskerakond) ametist vabastamine ja uue linnavalitsuse liikme ametisse nimetamine. Isamaa abilinnapea kandidaat on Lääneranna vallavanem Ene Täht.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid