Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
13.10.2022

Teisipäeval, 18. oktoobril kell 12 paigaldavad Pärnu linnajuhid Härma 3 kinnistul ehitatavale jalgpalli pneumohallile nurgakivi, jalgpallihall peaks valmima hiljemalt järgmise aasta sügiseks.

Tulevane jalgpallihall asub Härma tänava ääres, hiljuti valminud altküttega jalgpalliväljaku ja Härma Kaubahoovis paikneva Magaziini kaupluse vahel. Kompleks koosneb 22 meetri kõrgusest pneumohallist ja olmehoonest, selle Härma tänava poolsesse serva rajatakse 80 parkimiskohta.

Pneomohalli on kavandatud 100 meetrit pikk ja 64 meetrit lai kunstmurukattega jalgpalliväljak, mille ühes servas on tartaankattega jooksurada. Neli jooksurada on mõeldud 100 meetri jooksu harjutamiseks. Olmehoones asuvad riietus- ja pesemisruumid.

Praeguseks on rajatud maa-alused kommunikatsioonid ja kaetud plats killustikaluse või liivaga. Betoneeritakse pneumohalli vundamenti, pooleli on olmehoone müüritööd, ala asfalteerimine ja haljastustööd.

Jalgpallihalli ehitamiseks välja kuulutatud riigihanke võitsid OPTIMUS EHITUS OÜ ja aktsiaselts TREF Nord, kelle ühispakkumus oli 4 746 629,34 eurot. Sellest 1,5 miljonit on lubanud tasuda riik, kes oma osa seniste andmete kohaselt ei suurenda.
Linnavalitsus veendus maikuus hanke pakkumusi vaadates, et ühispakkujate hind on praeguse aja reaalne ehitusmaksumus. Enne hanke tulemuste kinnitamist või tagasilükkamist kaaluti, kas linnal on võimalik jalgpallihalli ehitamiseks ca 1,5 miljoni euro asemel üle 3,2 miljoni euro kulutada. Leiti, et jalgpallihall on vaatamata riigi osaluse väiksusele pärnakate jaoks väga vajalik.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid