Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
14.10.2022

Pärnu linnavolikogu avaldas umbusaldust senisele volikogu esimehele Andrei Korobeinikule (Keskerakond) ja valis uueks volikogu esimeheks Andres Metsoja (Isamaa).

Kuu aega tagasi lagunes varem valimisliidust „Pärnu ühendab“, Reformierakonnast ja Keskerakonnast koosnenud võimuliit. Valimisliit, Reformierakond ja Isamaa sõlmisid uue koalitsioonilepingu. Selle järgi täidab volikogu esimehe ja ühe abilinnapea koha Isamaa.

Pärnu linnavolikogus on 39 rahvaesindajat, kellest kümme esindavad Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE), üheksa valimisliitu, üheksa Reformierakonda, kuus Isamaad ja viis Keskerakonda. Uuel võimuliidul on volikogus 24 kohta varasema 23 asemel.

Korobeiniku umbusaldamist toetas 23 volikogu liiget, vastu oli 11. Volikogu esimehe kandidaadiks esitati peale Metsoja EKREt esindav Arvi Karotam. Metsoja poolt hääletas 23 volikogu liiget, Karotame eelistas 11. Seega valiti volikogu esimeheks Metsoja.

Istungi alguses üritasid opositsiooni jäänud Keskerakond ja EKRE linnapea Romek Kosenkraniust (valimisliit) umbusaldada, kuid see ei leidnud volikogu enamuse toetust. Linnapeale esitati kaks umbusaldusavaldust, mõlemat toetas 13 volikogu liiget.

Enne varasema volikogu esimehe umbusaldamist ja uue esimehe valimist tegi Kosenkranius volikogule ettepaneku vabastada ametist abilinnapea Varje Tipp (Keskerakond) ja nimetada ametisse abilinnapea Ene Täht (Isamaa). Selle poolt oli 22 volikogu liiget, vastuhääli ja erapooletuid ei olnud. Osa volikogu liikmeid jättis abilinnapeade vahetamise küsimuses hääletamata.

Lisaks umbusaldati varem piirkondliku arengu komisjoni juhtinud keskerakondlast ning valiti haridus- ja kultuurikomisjonile ning piirkondliku arengu komisjonile uued esimehed ja aseesimehed.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid