Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
25.10.2022

Pärnus ja tema osavaldades elavatel ning ajutise kaitse saanud Ukraina kodanikel ja nende pereliikmetel või sõjapõgenikke abistaval organisatsioonil on võimalik Pärnu linna poolt asutatud Ukraina abistamise fondist toetust küsida.

Toetuse saamiseks on vaja e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. saata taotlus koos seda põhjendavate dokumentidega. Taotlus võib olla vabalt valitud vormis, dokumendid peavad kulutusi tõendama. Kui dokumentide osas tekib küsimusi, tuleks helistada tööajal linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu telefonil 528 2467 või kirjutada talle e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Valdkonnad, milleks toetust saab küsida, on jäetud lahtiseks. Selleks võib olla näiteks mõni sotsiaaltoetus või -teenus, hariduse omandamisega seotud mure (teenus, abivahendid jne) või kultuuri- ja sporditegevusega seotud probleem (huvitegevus, treeningud, kultuuriüritused). Ainsana tuleb meeles pidada, et fond on loodud Pärnusse jõudnud sõjapõgenike, mitte Ukrainas elavate inimeste toetamiseks.

Esitatud dokumentide vastavust ja õigsust kontrollib sotsiaalosakond, edastades need vajadusel hinnangu andmiseks taotluses toodud tegevusvaldkonnaga tegelevale linnavalitsuse struktuuriüksusele. Taotlust hindaval struktuuriüksuse ametnikul on otsuse tegemiseks vajalike olulise tähendusega asjaolude väljaselgitamiseks õigus ja kohustus hankida lisainformatsiooni ja nõuda taotlejalt täiendavaid andmeid. Otsuse taotluse rahuldamise, osalise rahuldamise, tingimusliku rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta teeb linnavalitsuse moodustatud komisjon

Toetusi makstakse selle summa piires, mis Ukraina abistamise fondi on laekunud. Praegu on fondis üle 80 000 euro.

Kõik inimesed ja juriidilised isikud, kes soovivad ukrainlasi aidata, saavad fondi raha kanda, tehes ülekande SEB Pangas asuvale linnavalitsuse kontole EE021010902001671005. Pärnu linnavolikogu liige, fondi loomise initsiaator Kristel Voltenberg võrdles toetamist maratoniga, mille kestel ei tohi väsida, sest Ukraina ülesehitamine ja ukrainlaste kodumaale tagasipöördumine kestab tõenäoliselt aastaid.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Tõnu Poopuu
Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja
528 2467
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid