Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.10.2022

Pühapäeval kell 23.59 lõpeb Pärnu kaasava eelarve rahvahääletus, kus kõigil vähemalt 16 aastastel omavalitsuse elanikel on võimalik hääletada ettepanekute poolt, mida võiks kaasava eelarve raha eest Pärnus või selle osavaldades järgmisel aastal teha.

Hääletamiseks tuleb minna veebikeskkonda VOLIS. Hääletada saab ainult elektrooniliselt, identifitseerides ennast isikut tõendava dokumendi abil.

Igaüks saab hääletada ainult ühe ettepaneku poolt. Antud hääli võib muuta kuni hääletamise lõppemiseni, sellisel juhul jääb kehtima viimasena antud hääl.

Hääletusel on õigus osaleda ainult Pärnu ja tema osavaldade elanikel, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Pärnu omavalitsuses. Hääletamine on salajane, tulemused reaalajas järgitavad.

Esitatud 15 ettepanekust valis linnavalitsuse poolt moodustatud komisjon välja 12, lähtudes nende olulisusest, teostatavusest aasta jooksul, jätkusuutlikkusest ja teistest kriteeriumitest. Hääletamisele ei pandud ettepanekuid, mida sooviti omaniku nõusolekuta ellu viia võõral maal, mis toonuks kasu ainult konkreetsele ettevõttele, mida linnavalitsus nagunii kavatses ellu viia, mis läinuks kaasavas eelarves ette nähtud 80 000 eurost kallimaks jne.

Rahvahääletuse tulemusena tekkinud pingereast kuuluvad elluviimisele paremusjärjestuse alusel enim hääli saanud Pärnu keskuslinna ning Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavalla ideed, mis lähtuvalt ideede eeldatavast maksumusest mahuvad kaasavaks eelarveks eraldatud summade piiridesse. Kaasavaks eelarveks on eraldatud 80 000 eurot, mis jaguneb Pärnu keskuslinna (kuni 50 000 eurot) ja osavaldade (iga osavald kuni 10 000 eurot) vahel.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid