Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.11.2022

Reedel kella 9-10 paiku püstitatakse teatri ees asuvale Pärnu Keskväljakule 17 meetri kõrgune jõulupuu, mis tuuakse Lõo tn 1 hoovist.

Üle 50 aasta vana kuusk varjutab maja ja pererahvas pakkus selle jõulupuuks. Pärnu linna ei tooda enam aastaid jõulupuud metsast, valik tehakse kuuskede seast, millest inimesed nagunii soovivad vabaneda.

Iseseisvusväljakule tänavu kuuske ei tooda. Selle asemel paigaldab AS Adamlights sinna valguslinnaku, mille üks element on kuusk. Järgmisel nädalal tegeletakse valguslinnaku ja advendikaunistuste paigaldamisega, tuled süüdatakse esimeseks advendiks, mis sel aastal on 27. novembril.

„Soovime järjest enam juurutada rohelist mõtlemist,“ ütles abilinnapea Irina Talviste. „LED-valgustid võtavad sama palju elektrit kui kuusele riputatavad vanad lambid. Kokkuhoiu eesmärgil võetakse jõulukaunistused maha juba pärast kolmekuningapäeva, kuid me ei taha, et jõulud oleksid Pärnus pime aeg. Jõulude ootus ja jõulupühad peavad ikka valged ja valgusküllased olema.“

Reede hommikul Keskväljakule püstitatavat kuuske tulevad uudistama neli jõulutaati, kes kuuse paigaldamist juhendavad ja uudistajatega tantsu löövad.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid