Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.11.2022

Alates 1. detsembrist tuleb Pärnus ja tema osavaldades jäätmeid varasemast rohkem sorteerida, kõiki jäätmeliike ühte konteinerisse panna ei tohi.

Selle aasta 1. detsembrist kuni 2027. aasta augusti lõpuni osutab Pärnus ja tema osavaldades korraldatud jäätmeveo teenust AS Ragn-Sells. Omavalitsus on jaotatud kolmeks piirkonnaks (Pärnu paremkalda linnaosad, Pärnu vasakkalda linnaosad ning osavallad), kus kehtivad erinevad hinnad. Ära viidavaid jäätmeid hakatakse kaaluma alates 2025. aasta 1. märtsist, esialgu seda veel ei tehta.

Enne 1. detsembrit tuleb Ragn-Sellsiga sõlmida uus leping. Selleks on vaja digiallkirjastatud leping saata e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või allkirjastatud paberleping postiaadressil Suur-Sõjamäe tn 50a, 11415, Tallinn või Lille 4-214, 80041, Pärnu. Uued lepingud on Ragn-Sells jäätmeveolepingute kontaktisikutele saatnud.

Jäätmete liigiti kogumise tingimused ja äraveo minimaalne sagedus sõltuvad sellest, kas te elate korterelamus, tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal paiknevas eramus või hajaasustusalal asuvas eramus. Juriidilistele isikutele ja asutustele kehtivad elanikest erinevad tingimused.

Korterelamute juures peab alates detsembrist olema vähemalt neli konteinerit. Vahet pole, kas korterelamu asub linnas või hajaasustusalal.

Korterelamute juures peavad olema vähemalt kord kuus tühjendatav segaolmejäätmete konteiner, vähemalt kord kuus tühjendatav paberi ja kartongi konteiner, vähemalt kord nädalas tühjendatav köögi- ja sööklajäätmete mahuti ja vastavalt vajadusele tühjendatav pakendijäätmete konteiner. Biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid viiakse ära aprilli algusest novembri lõpuni vastavalt tellimusele kas komposteeruvate kottidega või jäätmekonteinerisse kogutuna, suurjäätmeid vastavalt tellimusele.

Liigiti kogutavaid jäätmeid (paberit ja pappi, biolagunevaid ja ohtlikke jäätmeid, plast-, metall-, tetra- ja klaaspakendeid, suurjäätmeid, vanu rehve ja akusid, ehitusjäätmeid, elektroonikat jm) ei tohi segaolmejäätmete sekka panna. Ragn-Sells kontrollib enne tühjendamist mahuti sisu ja võib võtta valede jäätmete eest lisatasu. Lisatasu võib võtta ka siis, kui mahuti on ületäitunud või selle kõrvale on jäätmeid pandud.

Paber ja kartong tuleb mahutisse panna puhta ja kuivana, pappkarbid kokku vajutada. Niimoodi säästate te ruumi ega lase konteineril kiiresti täituda.

Köögi- ja sööklajäätmete konteinerid vooderdab Ragn-Sells biokotiga. Mahutisse tuleb jäätmed panna lahtiselt, paberkotis või täielikult biolagunevas kotis, kilekotis sinna jäätmeid panna ei tohi.

Segapakendi mahutisse pandavad pakendid peaksid olema enam-vähem puhtad, tetrapakid kokku vajutatud.

Tiheasustusalal asuva eramu juures peab olema vähemalt segaolmejäätmete konteiner, mida tühjendatakse vähemalt kord kuus. Kui biojäätmete kompostimine on tekkekohas tagatud, võib jäätmeid ära anda kord kahe kuu jooksul.

Biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete kogumiseks tiheasustusala eramus on vajalik kas nõuetekohane kinnine komposter või jäätmemahuti, mille tühjendamine peab toimuma vähemalt korra nädalas. Biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete äravedu toimub aprilli algusest novembri lõpuni vastavalt tellimusele kas komposteeruvate kottidega või jäätmekonteinerisse kogutuna.

Võimalusel tuleks tiheasustusala eramus eraldi koguda ka paber ja kartong. Lisateenusena on võimalik tellida pakendijäätmete äravedu, täitunud kollase pakendikoti viib ära ja toob uue asemele Ragn Sells. Puhtaid ja kokku vajutatud pakendeid võib ka mõne taaskasutusorganisatsiooni avalikku konteinerisse viia, jälgides, et sinna viidav sobib just sellesse konteinerisse.

Hajaasutusalal paikneva eramu juures peab olema segaolmejäätmete konteiner, mille minimaalne tühjendamissagedus on kord kahe kuu jooksul. Bioloogilised jäätmed tuleb kompostida oma kinnistu piires, soovi korral võib eraldi koguda paberit ja kartongi. Võimalik on tellida kollase pakendikotiga pakendijäätmete äravedu või need ise avalikku konteinerisse viia.

Juriidilised isikud peavad kasutama vähemalt nelja konteinerit. Segaolmejäätmete mahutit ning paberi ja kartongi mahutit tuleb tühjendada vähemalt kord kuus, biolagunevate köögi- ja sööklajäätmete mahutit vähemalt korra nädalas. Samuti tuleb eraldi koguda pakendeid, kuid selle konteinerit ei pea just tingimata Ragn Sellsilt tellima.

Biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete äravedu toimub aprilli algusest novembri lõpuni vastavalt tellimusele kas komposteeruvate kottidega või jäätmekonteinerisse kogutuna. Suurjäätmeid viiakse ära vastavalt tellimusele.

Kui jäätmevaldaja ei ela või ei tegutse alaliselt kinnistul, võib linnavalitsus jäätmevaldaja erandkorras korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks lugeda. Jäätmeveost vabastusi ja ühise mahuti kasutamise nõusolekuid annab linnavalitsus, taotlus tuleks saata kas e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098, Pärnu linn, Pärnu linn. Sorteerimise juhendeid ja näpunäiteid leiab Ragn-Sellsi kodulehelt.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo Pärnu ja Paikuse kohta:
Karmo Näkk
Pärnu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo Audru kohta:
Maarika Keskoja
Pärnu linnavalitsuse keskkonna- ja heakorraspetsialist Audrus
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo Tõstamaa kohta
Anu Peterson
Pärnu linnavalitsuse keskkonna- ja heakorraspetsialist Tõstamaal
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid