Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.11.2022

Osaühing Aircom andis täna Pärnu linnavalitsusele üle kaks mobiilset diiselgeneraatorit, millega on võimalik kriisiolukorras hooneid elektriga varustada.

Kaks haagistel paiknevat kolmefaasilist diiselgeneraatorit maksid 39 816 eurot. Linnavalitsus küsis pakkumust neljalt ettevõttelt, odavaim oli OÜ Aircom pakkumus.

Raha generaatorite soetamiseks andis riik läbi päästeameti. Koos kahe satelliittelefoniga, mis maksid 7608 eurot, oli riigi toetus 47 424 eurot.

Ilmastikukindla korpuse ja lukustatavate luukidega varustatud generaatorid võimaldavad kriisiolukorras hooneid elektriga varustada. Nendeks võivad olla näiteks hooned, kuhu inimesi evakueeritakse, aga ka muud elektrit kõige enam vajavad kohad.

„Läbi selle investeeringu liigume selles suunas, et totaalse elektrikatkestuse korral saab elutähtsaid kohti elektriga varustada. Olgu selleks siis mõni evakuatsioonikoht või hooldekodu,“ rääkis linnapea Romek Kosenkranius.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid