Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.11.2022

Pühapäeval, 27. novembril algab advendiaeg, mille tähistamiseks süüdatakse Pärnus ja tema osavaldades esimesed advendiküünlad ning jagatakse soovijatele advendituld.

Pärnus algab advendiaja tähistamine kell 16 Eliisabeti kirikus, kus lauldakse tuntud advendi- ja jõululaule. Advenditule süütab Eliisabeti koguduse õpetaja, EELK Pärnu praostkonna praost Tõnu Taremaa, kell 16.45 algab advenditule rongkäik Eliisabeti kiriku juurest Iseseisvuse väljakule.

Iseseisvuse väljakul algab kell 16.30 Pärnu Päikese Kooli laste kontsert. Kell 17 tervitavad Taremaa ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius kohaletulnuid ja jagavad advendituld. Jõululaule laulavad Pärnu naiskoor Leelo ja Mihkel Lüdigi nimeline Pärnu meeskoor, meeleolu aitab luua rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit.

Pärnumaa jõulutaadid ja memmed kuulavad laste jõulusalme, LC Pärnu Koidula pakub kuuma jõuluteed. Lisaks on kõigil võimalus endale Pärnu Päikese Kooli laste meisterdatud jõulukinke soetada.

Paikusel süüdatakse advendituli kell 15 Coopi kaupluse vastas asuval rohealal. Ürituse avab linnapea Romek Kosenkranius, advendiaja soove edastab osavallakeskuse juht Marika Valter. Esinevad Sindi Muusikakooli laululapsed, advendiküünla süütab Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku vaimulik Indrek Rand, soovijatele jagatakse advendituld.

Avatud on heategevuslik kohvik, mille müügitulu läheb vähiravifondile „Kingitud elu“. Ürituse korraldab Paikuse lionsklubi, kes palub oma joogikruusi kaasa võtta.

Lavassaares korraldab esimese advendi tähistamist kohalik külaselts. Üritus algab kell 17 bussijaama lähedal asuva kuuse juures. Advendiaja pühitseb sisse preester Agaton Paalberg, esinevad Lavassaare lapsed ja naisrühm Lavassaare Kanarbik.

Lindi lasteaed-algkoolis tähistatakse esimest adventi kell 16. Esinevad Lindi laululapsed, advendiküünla süütab pastor Risto Tamm. Meeleolu loob ansambel Robirohi Tallinnast.

Tõstamaal tähistatakse esimest adventi kell 14.30 alevi kuuse juures. Advendiaja soove edastavad osavallakeskuse juht Toomas Rõhu ja Tõstamaa Maarja koguduse õpetaja Lembit Tammsalu. Esineb ansambel Nõianeitsid.

Pärast advenditulede süütamist on põhjust kodukohas ringi vaadata ja uudistada jõuluootel tänavaid. Ehterüüs Keskväljaku kuusepuu ja Iseseisvusväljaku valguskuuskede kõrval kaunistavad Pärnu linnaruumi veel teisedki dekoratsioonid. Nende hulgas on nii lemmikuid varasematest pühadest kui mõni tuttuus dekoratsioon ja valguslahendus, mis on muutnud asukohta.

Keskuslinnas seatakse advendirüüsse pargid, suuremad liiklussooned ja enamkäidavamad tänavad, väljakud, mitmed purskkaevud, ringristmike liiklussaared, alleed, olulisemate hoonete (teater, muuseum, raekoda) esised jms.

Pilkupüüdvaid valguskette on juba eelnevalt paigaldatud mitmesse uude paika. Neid kohtab näiteks Supeluse tänava kohal ja Vabaduse parki diagonaalis läbival kõnniteel.

Lastepargi purskkaevul võtab koha sisse jääkaruema koos pojaga ja neli jäämägesid kujutavat valguspüramiidi, pargialal oleva hõbekuuse juurde lisandub jõuluks üks väike karupoeg.

Tilkuvaid valgustorusid tuleb selgi aastal Pärnusse üsna arvukalt ja Rüütli tänavale toovad pühadehõngu traditsioonilised postidekoratsioonid.

Siin-seal linnaruumis kohtab tuttavaid puidust helendavate lumehelbekestega kuusekesi. Kuninga kooli esisel püüab taas tähelepanu värviline valguskuusk ja õuealal saab tilkuvad valgustorud külge ka suur tammepuu.

Haljas jõulukuusk saab ehitud Ülejõe kooli ees. Jõulusära jagub ka Noorte väljakule, Koidula muuseumi aeda, Haapsalu maanteele, Raekülla – igasse Pärnu linnaosasse ja osavalda.

Jõuludekoratsioonide ja -tulede paigaldamine üle terve Pärnu algas mitu nädalat tagasi ja see jätkub veel järgmisel nädalal.

Varasemalt tuttavad põhjapõdrad koos kingitusi täis saanidega kolivad selleks jõuluks Paikusele Lodja ristmikul olevale haljasalale. Lähipäevil potsatab üks valgustatud kingipakk Paikuse kooli ette, tuledega kaunistatakse Kodara ja Ratta tänava nurgal asuv Rattapark, tänavavalgustuspostid ehitakse kaunistustega.

Audrus valgustatakse esimeseks advendiks Pärna allee, rippsild, osavallakeskuse, kultuurikeskuse ja muuseum-raamatukogu fassaadid ning osavallakeskuses ja Lavassaares asuvad kuused.

Tõstamaal ehitakse värviliste tuledega keset alevit olev kuusk ja kaunistatakse tänavavalgustuspostid dekoratsioonidega.

Pärnus ja tema osavaldades on advendiajal oodata veel teisigi jõuluootusega seotud sündmusi. 17.-18. detsembril kella 12–18 on Iseseisvuse väljakul avatud jõuluküla ja toimub jõuluturg. 21. detsembril, toomapäeval kuulutab linnapea Vallikäärus välja jõulurahu.

3. detsembril toimub Paikuse vallamajas jõulupidu, 4. detsembril Valgeranna veinitallis jõululaat. 11. detsembril on Tõstamaa käsitööpoe õuealal jõululaat, 17. detsembril Tõstamaa rahvamajas jõulupidu.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid