Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
23.11.2022

Pärnu linnavalitsus ja Audru osavallakeskus korraldavad kaks jõulukaunistuste konkurssi, mis algavad pühapäeval ning lõpevad Pärnus 15. ja Audrus 20. detsembril.

Konkursside eesmärgiks on innustada inimesi ehtima hoonete fassaade, aknaid ja hoove ning andma panuse kodukohas pühademeeleolu loomisse. Kogu omavalitsuse konkursist võivad osa võtta era- ja kortermajade elanikud, koolid, lasteaiad, ettevõtted, organisatsioonid ja asutused, Audru konkursist üksnes era- ja kortermajade elanikud.

Kogu omavalitsuse konkursil toimub hindamine kuues kategoorias: parim vaateaken, parim kortermaja aken, parim eramaja keskuslinnas, parim eramaja osavaldades, parim korterelamu ja parim asutus (kaasa arvatud koolid ja lasteaiad).

Pärnu linnaaednik Anu Nurmesalu julgustas inimesi fantaasiarikkalt hooneid ja õuealasid kaunistama ning andma toredasti ehitud kohtadest linnale teada. „Väga kena on üle suure Pärnu näha, et neid kaaslinlasi, kes panustavad oma kodule, koolile, lasteaiale või töökohale jõuluilme andmisse, on iga aastaga aina enam,“ ütles linnaaednik.

Oma korteri või maja aknaid, fassaadi ja/või õueala jõuluks ära kaunistades võidavad Nurmesalu hinnangul kõik – nii elanikud, naabrid kui laiemalt kogu linn. Pühadeks valmistuda tasub tema sõnul koos perega. Märkimist väärib seegi, et dekoraatorid muutuvad aina leidlikumaks ning piirdeaiad, õued, platsid, elumajad, kõrvalhooned, puud-põõsad kui ehitiste erinevad detailid osatakse nutikalt temaatiliselt ära kaunistada

„Igal aastal saadavad pered jõulukaunistuste konkursile armsaid lugusid sellest, kuidas ema-isa või vanavanemad on koos laste ja lastelastega võtnud ette kodu kaunistamise. Eriti meeldib see tegevus just väiksematele lastele. Seltsis toimetamine ja kodule jõuluilme kujundamine annab pikale pühadeootusajale nii palju juurde, tulemus rõõmustab silma ja lastele jäävad sellest ilusad mälestused,“ rääkis Nurmesalu.

Parimate omavalitsuse jõulukaunistuste kohta ootab linnavalitsus infot 15. detsembrini (kaasa arvatud). Lühikirjelduse, aadressi ja võimalusel ka foto dekoratsioonidest palume saata Pärnu linnaaednikule e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Konkursi auhinnad antakse üle 17. detsembril kell 15 Iseseisvuse väljakul Pärnu jõulukülas. Parimaid tunnustab linn maiustuste ja mitterahaliste auhindadega, mille on välja pannud OÜ Adam Decolight.

Audru osavalla konkursil „Jõuluvalgus 2022“ on kaks kategooriat: ühepereelamud ja korterelamud. „Hinnatakse eelkõige valgustust, millest ka konkursi nimi, kuid oluline on ikkagi ühtne kompositsioon, mitte niivõrd tulede rohkus,“ lausus osavallakeskuse juht Priit Annus.

Kodust tehtud foto koos lühikirjelduse ja aadressiga tuleb hiljemalt 20. detsembriks saata e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Võitjad kinnitab Audru osavallakogu ja neid tunnustatakse osavallakeskuses toimuval Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid