Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.11.2022

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku asutada üliõpilasstipendium, millega toetataks magistriõppes või neljandal-viiendal kursusel õpetajaks või tugispetsialistiks õppivate tudengite Pärnu haridusasutustes praktika sooritamist.

Pärnus on suur puudus kvalifikatsiooninõuetele vastavatest tugispetsialistidest ja õpetajakutse omandajatest. Puudu on logopeedidest, psühholoogidest, eripedagoogidest, erinevate õppeainete õpetajatest ja lasteaiaõpetajatest.

Linnavalitsuse haridusosakond kohtus Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi ning Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ja loodus- ja terviseteaduste instituudi juhatajate ja õppejõududega, et teha tihedamat koostööd. Üheskoos leiti, et kõige enam vajavad üliõpilased praktika sooritamise ajal elamispinda ja majanduslikku tuge. Praktika ajal saadud kogemus loob sidemeid ja suurendab võimalust, et spetsialist asub pärast õpingute lõpetamist tööle praktikakohta.

Stipendiumiga soovitakse motiveerida üliõpilasi valima praktikakohaks Pärnu haridusasutusi ja toetada neid praktika ajal elamiskulude katmisel. Stipendiumi arvestuslik suurus on eelnõu järgi vähemalt 300 eurot kuus, täpse suuruse määrab komisjon.

Stipendiumitaotlusi saab esitada vähemalt kaks korda aastas, vajadusel tihedamini. Stipendiumi taotlusvoorud töötatakse välja koostöös ülikoolidega ja lähtuvalt praktikate toimumise graafikule.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid