Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
02.12.2022

Eile õhtul Pärnu Rannahotellis toimunud tunnustusüritusel selgusid Pärnu linna kultuuripreemiate tänavused laureaadid, loomingupreemia pälvis tantsulooja ja pedagoog Ingrid Jasmin ning korraldajapreemia Pärnu Muuseumi kollektiiv.

Jasmin oli sel aastal Lavassaares toimunud Pärnumaa tantsupeo „Ükskord algab aega…“ idee autor ja üldjuht-lavastaja. Tantsupeol osales 2000 rahvatantsijat ja võimlejat. Vaatamata koroonaviirusest tingitud takistustele läks tantsupidu väga hästi korda ja tõestas, et Pärnumaal osatakse rahvatantsu au sees hoida ka keerulistel aegadel.

Pärnu Muuseumi kollektiiv sai korraldajapreemia suvenäituse FOR SALE/NOT FOR SALE korraldamise eest. Näitus paistis silma uudse lavastusliku poole ja üllatava kontseptsiooniga, selle kokkuvõte mahukas ajakirjas pälvib jätkuvalt ehtehuviliste huvi jätkuvalt. Kolmest tahust koosnev näitus mõjus kujunduslikult ühtse tervikuna ja võttis kokku ehtemaailma eri küljed.

Hindamatud väärtused Pärnu Muuseumi kollektsioonist, 21. sajandil loodud kodarrahad, Eesti metallikunstnike looming ja Jaan Pärna isikunäitus pälvisid suveperioodil nii külaliste kui kohalike silmapaaride tähelepanu. Oma nime ja loomingut said esitleda mitmed ehtekunstnikud, suur osa loodud töödest leidsid tee ehtearmastajate isiklikesse kollektsioonidesse. Näitusest sai osa üle 7000 Pärnu suvekülalise.

Mõlema preemia suuruseks on 2500 eurot. Loomingupreemiale laekus neli ja korraldajapreemiale kuus avaldust.

Lisaks kultuuripreemiatele tunnustati kahte ettevõtmist linnapea tänukirjaga. Neist esimese sai kultuuriklubi Wunderbaar (Martin Raba, Argo Karuse ja Martin Müürisepp) kultuuriklubi loomise ja selle kaudu meie linna kultuurielu elavdamise ja rikastamise eest ning teise Jaak Anton initsiatiivi ja panuse eest Arnold Antoni nimelise kultuuristipendiumi algatamisel ja Pärnu linna kultuurielu arengu toetamisel.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid