Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
02.12.2022

Eile kogunes linnavolikogu esimehe Andres Metsoja eestvedamisel Pärnu Keskraamatukogus paarkümmend inimest. Nende hulgas olid peaasjalikult valdkonna eksperdid ja spetsialistid, aga ka mõned volinikud. Kohtumise eesmärgiks oli avada ühiskonda tugevalt puudutavate probleemide ulatus, võimalikud lahendused ja tõsta esile kitsaskohad.

Ettekanded ja ühtlasi arutelu algas lasteaias toimuvast ning tüüris lõpetuseks maakonnas toimiva noori abistava võrgustikuni välja. Kohtumise alguses tegin ettepaneku kasutada Chatham House reeglit, et võimaldada öelda välja see, mis südamel, kartmata selle edasist tsiteerimist.

Kiiret lahendust vajava probleemina tõsteti korduvalt esile linna sotsiaalpedagoogide teema. Ühele töötajale käib töömaht selgelt üle jõu ning lasteaednikud ootavad spetsialisti nõu nii õpikeskkonna kui ka lapsevanemate nõustamisel. Korduvalt jäi kõlama, et tegelikult tekivad vead lastega suhtlemisel juba maast-madalast. Lapsevanematena hoiame me oma pilke kordades rohkem igasugustel ekraanidel ja nutiseadmetel ning jätame silmsideme oma kallimatega loomata.

Pere tähtsus ja hakkamasaamine on turvalise elanikkonna loomisel üks võtmetest.

Samuti puudutati noorte karistusmäärade teemat ja selle alandamist. Nii nagu ühiskonnas laiemalt, oli ka ümarlaual erinevate lähenemiste toetajaid. Küll aga tõdeti, et parem ennetustöö ja spetsialistide olemasolu ning võrgustike toimimine peaks olema esmaseks eesmärgiks. Samuti toodi välja, et erinevad uuringud on tõestanud, et selline lähenemine ei ole lahendust pakkuv.

Valdkonna abilinnapea Ene Täht lubas sotsiaalpedagoogide teema teravtatud tähelepanu alla võtta. Tänaseks on struktuuris olemas neli töökohta, aga täidetud neist paraku üks. Konkursse on korraldatud, aga kandidaate ei ole. Tekib taaskord küsimus, kas linna poolt pakutav palk on kooskõlas valdkonnas toimuvaga?

Kohtumise lõppedes seati eesmärk kohtuda juba uue aasta alguses, et ümarlauaga jätkata.

Andres Metsoja
Pärnu linnavolikogu esimees
521 9613
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid