Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

05.12.2022

Päästeameti „Ole valmis!“ infotunnid kasvatavad kriisinutikust

Uuringud näitavad, et kortermajade elanikud ei ole piisavalt valmistunud kriisiolukordadeks, olles samas kõige haavatavam inimeste grupp ulatuslike elektri-, kütte-, vee- ja sidekatkestuste korral. Lisaks on kortermaja elanikel tekkinud palju küsimusi Ukraina sõja taustal. Korteriühistutel on väga suur, aga seni piisavalt kasutamata potentsiaal kriisivalmiduse parandamisel, mistõttu korraldab Päästeamet kriisiteemalise infotunni korteriühistute juhatustele ning elanikele.

Kuulajaskonnaga arutame, kuidas mõjutab elektrikatkestus pere toimetulekut; kuidas saaks joogivett, kui kraanist vett ei tule, või sooja, kui tsentraalne soojusvarustus katkeb; missuguseid varusid tuleks koduses majapidamises hoida ning kuna ja kuidas on vaja evakuatsiooniks valmistuda; kes on kriisis rohkem hädas – kas kortermaja või eramaja elanik? Teeme kokkuvõtte ka kohaliku omavalitsuse kriisivalmidusest.

Boonusena loositakse osalejate vahel välja ühe inimese kriisiaja nädalane toiduvaru (väärtuses 160€) ning kõik saavad kaasa kriisiks valmistumise infomaterjali lähedastele jagamiseks .

Infotund „Ole valmis!“ toimub Nooruse Majas (Pärnu, Roheline 1B) 16. detsembril kell 17.


PÄÄSTEAMET
A. H. Tammsaare pst 61 | 80042 Pärnu
www.rescue.ee
http://www.facebook.com/paasteamet


Veebilehel kasutatakse küpsiseid