Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
15.12.2022

Komisjon valis konkursile laekunud kandidaatide seast välja Pärnu selle aasta kaunimad jõulukaunistused.

Parima kortermaja kategoorias võitis taas Metsa 15a Pärnust, mis tunnistati parimaks ka eelmisel aastal. Kortermaja on hooviala kaunistanud aastaid. Suvel ehivad majaesist kaunid lilleamplid, talvel jõuludekoratsioonid.

„Silmailu pakuvad hoovi valguspostidele paigaldatud neli lumehelbekese valgusdekoratsiooni. Trepikodade varikatuseid ehivad kuusevanikud hõbedaste jõulukuulide ja tuledega. Paigaldatud dekoratsioonid sulanduvad hästi kokku maja valge-rohelist tooni fassaadiga ja õueala üldilmega,“ kirjeldas linnaaednik Anu Nurmesalu.

Lisaks ehivad Metsa 15a elanikud igal aastal aina rohkem rõdusid ja koduaknaid. Naabrite koostöös on pühademeeleolu loodud ka trepikotta. Korterite välisuksed on saanud vahvad jõulukaunistused ja põrandad ühtses stiilis lõbusad uksematid.

Parimaks elamuks keskuslinnas valiti Mai 1-10 ridaelamu korter, kus elab kolme lapsega pere. Pere traditsiooniks on alati esimeseks advendiks kodu kaunistada. Seda ka väljastpoolt, et oleks ilus ja helge pimedal ajal tulla ja minna. Dekoratsioonid asuvad nii tänavapoolsel küljel kui aias ja terrassil.

Ühtegi osavalla eramut konkursile ei esitatud. Komisjon valis selle asemel võitjaks Alo Tomsoni eestvedamisel Tõstamaa alevikus dekoreeritud rasketehnika, mis kohalikele ägeda üllatuse pakkus.

„See on "Ferrum Romanticus" ehk armastus raua või armastus rasketehnika vastu. Me ei pea pöörduma perearst doktor Madis Veskimäe poole selleks, et teada saada, et selline haigus on küljes Rutmar Nurmel (Harjase OÜ), Indrek Merasel (Mertex Mets OÜ), Margus ja Karl-Markus Tuulmehel (Tekamer OÜ), Raido Salgal (Trimastar OÜ), Rainer ja Jürgen Rannal (Sillametsa Talu), Eimar Martsonil ja Ergo Juursalul (Sooselja OÜ) ja Ragnar Teearul (Raveela OÜ). Gripp, koroona jms on selle kõrval köki-möki ja ütleme nii, et see haigus ei ole pehmodele. Igatahes, Tõstamaal läks rasketehnika jõulupuhkusele,“ teatas Tomson 23. novembril, mil karmid lumeolud polnud Pärnumaale veel jõudnud.

Parimaks asutuseks tunnistati Raja lasteaed, keda mullu originaalsuse eest eriauhinnaga tunnustati. Tänavu kaunistati lasteaeda looduslähedusest ja loodushoidlikkusest lähtudes, kaasates ettevõtmisest peresid.

„Silmailu pakuvad puidust pakkudest, ketastest, käbidest ja okstest mängulised tegelased, kuusepuud ja jõulukaunistused. Suured ja väikesed heegeldatud pitslinikud kaunistavad aknaid ja kuusepuid terves majas,“ rääkis Nurmesalu.

Kauneimad vaateaknad on Mai kooli söökla aknad, mille kaunistas 6c klass. Klassi ühistööna valmis esimesel korrusel asuva söökla akendele väike jõulumaa. Jõulumaa loodi viiele aknale, kus iga aken räägib oma loo: äärmistel akendel on mets ja vaikus, päkapikud veel ainult hiilivad, järgmistel akendel on näha, et jõuluvana juba tuleb ja kingidki on laste poole teel, keskmisel aknal ootavad tuledes aknal jõuluõhtut kuuseke ja jõuluvana.

Parima kortermaja akende kategoorias valiti parimateks Metsa 15a korter 72 aknad ja rõdukaunistused. Naabrid kirjeldavad neid nii: „Rõdupiirde kuuseokstel istuvad valgustatud punarinnalised leevikesed, mis loovad rõõmsat meeleolu nii möödujatele kui trepikotta astujatele. Laste lemmikuks on pilkupüüdvad tihasepoisid koos okstest ja samblast meisterdatud Metsavanaga, kes hoiavad silma peal meie õuealal. Aknal, mis jääb rõdude vahele, ripub tähekestega valguskardin, selle vahelt paistab tulede ja lindudega ehitud jõulupuu. Aknast välja piiluv priske päkapikk annab märku peagi saabuvatest pühadest.“

Konkursi auhinnad antakse üle 18. detsembril kell 14 Iseseisvuse väljakul Pärnu jõuluküla pealaval. Parimaid tunnustab linn maiustuste ja mitterahaliste auhindadega, mille on välja pannud OÜ Adam Decolight.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Anu Nurmesalu
Pärnu linnaaednik
523 7315
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid