Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
15.12.2022

Pärnu linnavolikogu otsustas asutada Pärnu linna pedagoogilise praktika stipendiumi, millega toetataks magistriõppes või neljandal-viiendal kursusel õpetajaks või tugispetsialistiks õppivate tudengite Pärnu haridusasutustes praktika sooritamist.

Pärnus on suur puudus kvalifikatsiooninõuetele vastavatest tugispetsialistidest ja õpetajakutse omandajatest. Puudu on logopeedidest, psühholoogidest, eripedagoogidest, erinevate õppeainete õpetajatest ja lasteaiaõpetajatest.

Linnavalitsuse haridusosakond kohtus Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi ning Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ja loodus- ja terviseteaduste instituudi juhatajate ja õppejõududega, et teha tihedamat koostööd. Üheskoos leiti, et kõige enam vajavad üliõpilased praktika sooritamise ajal elamispinda ja majanduslikku tuge. Praktika ajal saadud kogemus loob sidemeid ja suurendab võimalust, et spetsialist asub pärast õpingute lõpetamist tööle praktikakohta.

Stipendiumiga soovitakse motiveerida üliõpilasi valima praktikakohaks Pärnu haridusasutusi ja toetada neid praktika ajal elamiskulude katmisel. Stipendiumi arvestuslik suurus on ligikaudu 300 eurot kuus, täpse suuruse määrab komisjon.

Stipendiumitaotlusi on võimalik esitada alates järgmise aasta 1. jaanuarist.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid