Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
15.12.2022

Pärnu linnavolikogu otsustas jätta linna ja tema osavaldade lasteaedade kohatasu järgmisel aastal samaks, ilma selle otsuseta oleks kohatasu alampalga tõusu tõttu suurenenud.

Pärnu ujulata lasteaedades ning Audru ja Paikuse lasteaias on kohatasu 57 eurot. Pärnu ujulaga lasteaedades tuleb koha eest maksta septembrist maini 71 ja suvekuudel 57 eurot. Lindi Lasteaed-Algkooli ja Jõõpre Kooli lasteaedade kohatasu on 46, Tõstamaa Lasteaed lasteaia kohatasu 34 eurot.

Volikogu sidus juunis lasteaedade kohatasud eelneva kalendriaasta valitsuse poolt kehtestatud palga alammääraga. Kohatasusid külmutamata oleks see näiteks Pärnu ujutata lasteaedades järgmisest aastast kerkinud 63 ja ujulaga lasteaedades (septembrist maini) 79 euroni. Samasugune hinnatõus oleks tabanud Audru ja Paikuse lasteaias käivate laste vanemaid.

Abilinnapea Ene Tähe sõnul saab kohalik omavalitsus leevendada lasteaias käivate laste vanemate maksukoormust. „Varem kavandatud hinnatõus olnuks praegusel ajal, mil kõik hinnad kerkivad, peredele raske. Kui arvutada, siis teinuks see sõltuvalt lasteaiast 48-96 eurot aastas, mis tähendab, et selle raha eest saab vähemalt ühe kuu lasteaia koha eest tasuda. See on arvestatav summa, eriti neile, kes on äärmiselt hinnatundlikud,“ rääkis Täht.

Seni tuli kohatasu maksta jooksva kuu 20. kuupäevaks. Uuest aastast tuleb kohatasu tasuda süsteemi ARNO kaudu väljastatud arve alusel 14 kalendripäeva jooksul arvel näidatud pangakontole.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid