Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
09.01.2023

Pärnu linnavalitsus otsustas valimisteks moodustada 12 valimisjaoskonda, mida on eelmiste valimistega võrreldes kahe võrra vähem.

Märtsis toimuvatel riigikogu valimistel ei saa enam valida Tammsaare koolis, kuid valimisjaoskond Maxima XXX kaubanduskeskuses on avatud kogu valimisnädala jooksul. Valijad, kes Tammsaare kooli jaoskonda on harjunud kasutama, võivad minna näiteks bussijaama, Maximasse, Kaubamajakasse või mõnda mujal asuvasse jaoskonda. Jaoskonna valik on vaba, valija ei ole ka seekord seotud elukohale lähima valimisjaoskonnaga ja ei pea kindlat hääletuskohta eelistama.

Audru osavallas oli varem kaks mobiilset valimisjaoskonda, kokku nelja hääletusruumi asukohaga. Seekord on Audru osavallas üks valimisjaoskond, mis sarnaselt eelmisele korrale on avatud neljas asukohas: teisel päeval (reedel) enne valimispäeva Lindi Lasteaed-Algkoolis (Kaluri tee 2), esimesel päeval (laupäeval) enne valimispäeva Jõõpre rahvamajas (Aisa tee 2) ja Lavassaare rahvamajas (Võidu tn 1) ning valimispäeval Audru osavallakeskuses (Pärna allee 7).

„Valija ei ole seotud kindla valimisjaoskonnaga,“ rõhutas Pärnu linna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Tiina Roht. „Tammsaare koolis oli valijate arv kõige väiksem, Maxima kaubanduskeskuses üks suuremaid. Seetõttu on nüüd Maxima jaoskond avatud kolme päeva asemel seitse päeva nädalas. Oluline on valimisjaoskonna asukoht ja ligipääsetavus, et valija saaks valimistoimingu teha võimalikult mugavalt ja kiiresti.“

Maximas (Riia mnt 131), bussijaamas (Pikk tn 13), Kaubamajakas (Papiniidu tn 8) ja Maksimarketis (Haapsalu mnt 43) avatud valimisjaoskondadesse võib minna esmaspäevast pühapäevani. Ülejäänud valimisjaoskonnad on avatud reedest pühapäevani ja need asuvad Vana-Pärnu kultuurikeskuses (J. V. Jannseni tn 39), Nooruse Majas (Roheline tn 1b), Ülejõe Selveris (Tallinna mnt 93a), Liblika lasteaias (Liblika tn 1a), Raeküla kooli väikeses majas (Lembitu tn 1a), Paikuse osavallakeskuses (Pärnade pst 11), Tõstamaa rahvamajas (Varbla mnt 3) ja Audru osavalla eelnimetatud kohtades.

Endiselt on võimalik hääletada ka elektrooniliselt, valimisjaoskonda kohale minemata.

Valijad, kes on sisse kirjutatud näiteks Tallinnasse või Tartusse, kuid on valimispäevale eelneval nädalal Pärnus, saavad väljaspool elukohajärgset valimisringkonda eelhääletada esmaspäevast neljapäevani bussijaamas, Maximas, Kaubamajakas ja Maksimarketis.

Vaata lisaks:
• Pärnu linna valimisjaoskonnad 
• valimised.ee


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid