Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
17.01.2023

Tänasest 6. veebruarini on võimalik Pärnu linna kodulehel, linnavalitsuses ja osavallakeskustes tutvuda Pärnu linna arengukava tegevuskava, investeeringute kavade ja eelarvestrateegia muudatusettepanekutega, mida volikogu hiljem arutama hakkab.

Arengukava tegevuskavas aastateks 2024-2027 kajastuvad linna arengu jaoks olulised uued algatused ja investeeringud. Selle lisades „Investeeringute kava 2024–2027“ ja „Investeeringute kava 2028–2035“ on täpsustatud ja korrigeeritud tegevuste maksumust, täitmise aega ja finantseerimisallikaid. Eraldi on järgneva nelja aasta kohta välja toodud iga tegevuse kulu linnaeelarvesse.

Tegevuskavasse on 2024. aastaks lisatud kesklinna ja rannapiirkonna ühendamine säästlikke liikumisviise soodustavalt ja sesoonsusest tulenevate mõjude vähendamine. Tegevuskava on aluseks linna eelarve planeerimisel ning erinevate Euroopa Liidu fondide ja teiste rahastamisvõimaluste kavandamisel ja taotlemisel.

Eelarvestrateegias muudetakse Liiva 8D munitsipaalelamu ja Ülejõe Lasteaia Noorteväljaku maja renoveerimise aega (2023. aasta asemel 2023-2024), täpsustatakse Raeküla kooli hoone renoveerimise maksumust (kahe miljoni euro asemel viis miljonit) ja kolmanda silla ehitamise maksumuse jagunemist aastate vahel. Investeeringute kavva on lisatud Pühavaimu ja Supeluse tänavate rekonstrueerimine ning jalgrattatee kavandamine 2024. aastal maksumusega 2,5 miljonit eurot.

Arengukava tegevuskava ja eelarvestrateegia muudatusettepanekutega saab 17. jaanuarist 6. veebruarini tutvuda Pärnu linna kodulehel, Pärnu linnavalitsuses (Suur-Sepa 16), Audru osavallakeskuses (Pärna allee 7), Paikuse osavallakeskuses (Pärnade pst 11) ja Tõstamaa osavallakeskuses (Sadama tee 2).

Ettepanekuid mõlema dokumendi muutmiseks on võimalik esitada kuni 6. veebruaril kella 17ni linnavalitsuses ja osavallakeskuses kohapeal, saates need e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn. Avalik arutelu toimub 7. veebruaril 2023 kell 16 Pärnu linnavalitsuses Suur-Sepa 16 ruumis 346.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid