Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu Linnaorkester
PRESSITEADE
16.01. 2023

Pärnu Linnaorkestrit ootab eest põnev ja teguderohke aasta. 29. hooaeg „LOODUS JA LOOJA“

Käesolev aasta toob orkestrile rohkelt muudatusi ja mitmeid pidulikke sündmusi ning põnevaid koostööhetki. On aeg alustada juubelihooaja ettevalmistustega ning orgaaniliselt jätkata planeeritud tegevustega.

Uuel aastal jätkab orkester ilma peadirigendita, kuna Kaspar Mänd otsustas omal soovil ametist lahkuda. Pärnu Linnaorkestri meeskond aga jätkab hoogsalt 29. hooaja planeeritud tegevustega.

Pärnu linnaorkestri direktor Helen Erastus tõdes, et kunstilise juhi otsus tuli kogu kollektiivile ootamatult “Aga loodame, et näeme teda külalisdirigendina edaspidigi Pärnu linnaorkestri ees,” lausus ta.

17.-18. JAANUAR 2023 ALISSON KRUUSMAA AKORDIONIKONTSERDI SALVESTUS
Pärnu Linnaorkester on tellinud paari viimase aasta jooksul uudisteoseid järgmistelt eesti heliloojatelt nagu Rasmus Puur, Alisson Kruusmaa, Maria Kõrvits, Kirke Karja, Tõnis Kaumann. Esiettekantud Puuri, Kruusmaa ja Kõrvitsa teosed on tänaseks salvestatud ja aprillis 2022 ilmunud CD-plaadil. Kirke Karja teose salvestasime 19.-20. septembril 2022.

Samas tuules liikudes on plaanis salvestada 17.-18. jaanuaril 2023 Alisson Kruusmaa akordionikontsert (pühendatud Momir Novakovicile), mille esiettekanne toimus 21. oktoobril 2022 EMTA saalis akordionifestivali raames. Helirežissöör on Haar Tammik (Tritoon OÜ), kes on salvestanud ka eelmised nimetatud teosed.

28.01.2023 KELL 19:00 PÄRNU KONTSERDIMAJAS MIHKEL KEREMI AUTORIKONTSERT
Dirigent Mikk Murdvee, solistid Triin Ruubel (viiul) ja Willem Stam (tšello, UK)
Kavas Mihkel Keremi viiuli-, tšellokontsert ja sümfoonia nr 6.

Mihkel Kerem on üks produktiivsemaid eesti heliloojaid. 41 eluaastast hoolimata on tema loomingu nimekiri väga ulatuslik. See sisaldab 8 sümfooniat, hulgaliselt orkestriteoseid, kaks instrumentaalkontserti, 10 keelpillikvartetti ning hulganisti muid kammermuusikateoseid.

Viiulikontsert on Mihkel Keremi esimene suurem instrumentaalkontsert. Selle esiettekanne toimus 28. veebruaril 2019 Pärnus, solist Triin Ruubel, dirigent Mikk Murdvee.

Tšellokontserdi esiettekanne tuleb salvestusperioodi (24.–28. jaanuar 2023) lõpus peetaval kontserdil 28. jaanuaril 2023 Pärnus. Solist on Willem Stam, dirigent Mikk Murdvee

Mihkel Keremi 6. sümfoonia esiettekanne oli 2021. aasta 10. aprillil Venemaal Kislovodskis. Esitajaks Põhja-Kaukaasia V.I. Safonovi filharmoonia akadeemiline sümfooniaorkester, dirigent Nikolai Shugajev.


PEAGI AVALDAME 30. HOOAJA JUUBELIHÕNGULISE KAVA
Ka saabuva juubelihooaja struktuur on paigas - meeleolukas pilguheit kolmekümnele aastale koos kauaaegsete lavapartnerite ning armastatuimate teostega.

HELID LOOVAD KUJUNDEID
Kogu hooaja läbiva kujunduse on loonud origamikunstnik Anne Rudanovski, kes on saanud inspiratsiooni Pärnu Linnaorkestri 29. hooaja kavast. Rudanovski on eesti skulptor ja kunstiõppejõud. Tema viimaste aastate loomingut ise-loomustab süvenemine inimtekkelise materjali - paberi kui kultuuri kandja - sümboolikasse.

Origamikunstnik on saanud inspiratsiooni 19. sajandi prantsuse matemaatiku Jules-Antoine Lissajous’ avastusest, mida tänapäeval tuntakse Lissajous’ kujunditena. Tulemuseks on visualiseeritud helid paberskulptuuride seeriana, mis väljendavad erinevaid muusikalis-emotsionaalseid sagedusi.

Mihkel Keremi autorikontserdi visuaal - origami-skulptuur “Kaleidophone figures origami” põhineb "filosoofilise mänguasja" kaleidofoni liikuvatel optilistel harmooniliste võngete kujutistel. Muusika matemaatika on puhas, siiras ja emotsioonidest laetud origami-skulptuur, kus igal harmoonial on erituv esteetiline iseloom. Kaleidofon on instrument harmooniate uurimiseks, mille leiutas Sir Charles Wheatstone 1827. aastal.

Enne suvehooaega olete oodatud Pärnu Linnaorkestri kontsertidele, mis toimuvad Pärnu Kontserdimajas.  

Vaata lähemalt:
parnuorkester.ee
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.instagram.com/parnucityorchestra
Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid