Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Kultuuriministeerium
24.01.2022

Alates käesolevast aastast on 30. jaanuar riiklikus tähtpäevade kalendris eesti kirjanduse päev, mis on ka lipupäev. Eesti kirjanduse päevaga soovime väärtustada kirjanduse tüvitekste ning  pöörata tähelepanu tänapäeva kirjandusele ja kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas. 

Kirjandus on inimeste ja põlvkondade ühendaja, sest hõlmab kogu rahvast, erinevaid vanuse- ja ühiskonnagruppe. Emakeelse ilukirjanduse lugemine rikastab sõnavara, aitab mõtestada ümbritsevat maailma ja sõnastada oma kujutlusi viisil, mida ei võimalda ükski teine kunstivorm. Kirjanduse mõju inimese vaimsele võimekusele ning kultuurilisele seotusele on mõõtmatu. 

Kutsume teid üles tähistama eesti kirjanduse päeva! 

Mõned võimalused: lugemissoovituste ja ettelugemiste postitamine sotsiaalmeediasse, ühislugemised, ühistegevused, mille keskmes on teoste kandumine ühest kunstikeelest teise (näidendid, filmid, muusika, kujutav kunst), kirjanduslikud matkad, kirjanike muuseumide külastamine, eesti kirjanduse lemmikteose valimine, lugeja-auhindade jagamine, pimekohting raamatuga jne. Loetletud nimekiri tegevustest eesti kirjanduse päeva tähistamiseks ei ole kindlasti lõplik. 

Tallinnas lõpetab eesti kirjanduse päeva öödisko Tammsaare pargis, sest 30. jaanuaril on ka A. H. Tammsaare 145. sünniaastapäev. Öödisko on avaliku ruumi sündmus, kus kõigil on võimalus osaleda kirjanikest DJ-de mängitava muusika saatel, mis on loodud eesti luuletekstidele. 

Kutsume kõiki üles ühinema eesti kirjanduse päeva ümber oma ideede ja ettevõtmistega, et esimesest eesti kirjanduse päevast kujuneks meeldejääv sündmus kogu rahvale! Kui jagate enda tähistamiste kohta infot sotsiaalmeedias, kutsun üles kasutama teemaviidet #eestikirjandusepäev.


Ilusat eesti kirjanduse päeva! 

Piret Hartman 
kultuuriminister 


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid