Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
25.01.2023

Paikusel asuvast COOPi poe ja Pärnade pst 4 vahel asuvast rohealast on kavas kujundada alevi keskväljak, kus saaks erinevaid üritusi korraldada.

„Mõte rajada sinna keskväljak pärineb juba Eesti taasiseseisvumisele eelnenud ajast. Nagu ikka, saavad suured asjad alguse väikestest sammudest. Tänavu püstitame rohealale lipumasti, kuhu heiskame 21. veebruaril pidulikult Eesti Vabariigi 105. aastapäeva puhul lipu. Edaspidi on plaanis korraldada arhitektuurikonkurss, et saada selgem väljaku ilme ja visioon,“ rääkis Paikuse osavallakeskuse juht, Pärnu linnavalitsuse liige Marika Valter.

21. veebruaril kell 17 algav lipu heiskamine tõotab tulla rahvarohke, sest üritusest on kutsutud osa võtma peaminister Kaja Kallas. Pärast ametliku osa lõppemist esinevad rahvatantsijad.

Viimati toimus rohealal Paikuse lõviklubi advendiüritus. Valter rõhutas, et tema sooviks on kujundada ligi 2500 ruutmeetri suurusest rohealast koht, kus lisaks ametlikele üritustele oleks toiduvõrgustiku OTT (otse tootjalt tarbijale) kauplemisala ja saaks erinevaid üritusi korraldada.

„Tahaks teha kodusõbraliku ja looduslähedase platsi, mis sobib sellesse kohta ja kataks kogukonna vajadused. Olla kahe jalaga maa peal ja teha midagi kasulikku, mitte kõike kivi alla panna,“ kõneles Valter.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid