Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.01.2023

Alates 1. veebruarist korraldab Pärnu linna avalikul tasulisel parkimisalal parkimist Pärnu linnavalitsus ja elektroonilisi parkimislube saab soetada linna veebilehe parnu.ee kaudu.

Veebilehelt leitavas iseteeninduses saab esitada nii tasuliste kui tasuta parkimislubade taotlusi. Keskkonda on võimalik siseneda ID-kaardi, Smart-ID, Mobiil-ID või pangalingi (Swedbank, SEB, LHV) kaudu.

Pärast tasulise parkimisloa taotluse esitamist saadetakse e-postile arve ja kui see on tasutud, saadetakse e-postile teavitus parkimisloa kehtima hakkamise kohta. Kes on parkimisloa varem ostnud, saab viis päeva enne loa kehtivuse lõppu meeldetuletuse, et parkimisluba hakkab peagi aeguma.

Parkimispileteid saab edaspidi soetada parkimisautomaatidest, bussijaama R-kioskist või linnavalitsusest. Parkimispileti eest saab linnavalitsuses tasuda pangakaardiga. Lisaks on võimalus kasutada mobiilset parkimist või parkimisäppi.

Eelpool loetletud parkimisload ja -piletid kehtivad ainult Pärnu linna avalikul tasulisel parkimisalal. Eraparklate omanikud võivad kehtestada teistsugused reeglid, mis on kirjas parkla sissepääsu juurde paigaldatud infotahvlitel.

Parkimislube hakkavad alates 1. veebruarist kontrollima linnamajanduse osakonna menetlejad, seni tegid seda Pärnu Haldusteenuste töötajad. Pärnu Haldusteenuste kodulehelt alates veebruari algusest parkimislube osta ei saa. Ka vaideid viivistasu otsuste kohta on edaspidi võimalik esitada Pärnu linna iseteeninduse kaudu.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid