Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.01.2023

Keskkonnainvesteeringute Keskuselt toetust saanud Pärnu linn võimaldab oma elanikel biolagunevate jäätmete konteinereid ja biolagunevate jäätmete kiirkompostreid turuhinnast odavamalt osta.

Biojäätmete konteinereid müüakse kolme kuni 16 korteriga korteriühistutele, kelle hallata on Pärnu linna haldusterritooriumi tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal hoonestatud kinnistu, mis on liitunud Pärnu linna korraldatud olmejäätmeveoga ja mille aadressil elab rahvastikuregistri andmetel alaliselt vähemalt üks inimene. 140liitriseid konteinereid on 20, ühe konteineri soetushind oli 81,48 eurot, millest ostja peab omaosalusena tasuma 21,18.

Biolagunevate jäätmete kiirkompostreid müüakse eramajade omanikele, kellele kuulub Pärnu linna haldusterritooriumi tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal hoonestatud kinnistu, mis on liitunud haldusterritooriumil korraldatud jäätmeveoga ja mille aadressil elab rahvastikuregistri andmetel alaliselt vähemalt üks inimene. 200liitriseid kodukompostreid on 380, ühe kompostri soetushind oli 279,10 eurot, millest ostja peab omaosalusena tasuma 95,60.

Ostusoovi saab iga isik esitada ühe korra, ühe kinnistu või aadressi kohta on võimalik esitada üks taotlus. Taotleja on kohustatud temale võõrandatud inventari kasutama sihtotstarbeliselt ja nõuetekohaselt taotluses märgitud kinnistul vähemalt kolm aastat alates lepingu sõlmimisest ja inventari üleandmisest. Kui taotleja kolmeaastase perioodi jooksul kinnisvara võõrandab ja kohustust justkui enam täita ei saa, tuleb tal inventar ja sellega seotud kohustused uuele omanikule üle anda. Taotleja või inventari omanik on kohustatud lubama linnavalitsusel või muul järelevalvet tegeval isikul kontrollida inventari olemasolu ja kasutamist.

Konteinerite ja kompostrite ostusoove saab esitada Pärnu linna jäätmevaldajate registri kaudu. Praegu pole veel taotluste esitamine võimalik, register avatakse selleks 10. veebruaril kell üheksa. Ostusoove võetakse vastu niikaua, kuni kõik soodushinnaga konteinerid ja kompostrid on müüdud.

Projekti „Biojäätmete sorteerimise edendamine Pärnu linnas“ maksumus on 95 856 , linna omafinatseeringu suurus on 24 922,56. Projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Kadri Kõresaar
Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialist
5853 9958
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid