Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.02.2023

Alates reedest, 10. veebruaril kella üheksast hommikul on Pärnu ja tema osavaldade elanikel võimalik Pärnu linna kodulehelt turuhinnast odavamalt biolagunevate jäätmete konteinereid ja biolagunevate jäätmete kiirkompostreid osta.

Biojäätmete konteinereid müüakse kolme kuni 16 korteriga korteriühistutele, kelle hallata on Pärnu linna haldusterritooriumi tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal hoonestatud kinnistu, mis on liitunud Pärnu linna korraldatud olmejäätmeveoga ja mille aadressil elab rahvastikuregistri andmetel alaliselt vähemalt üks inimene. 140liitriseid konteinereid on 20, ühe konteineri soetushind oli 81,48 eurot, millest ostja peab omaosalusena tasuma 21,18.

Biolagunevate jäätmete kiirkompostreid müüakse eramajade omanikele, kellele kuulub Pärnu linna haldusterritooriumi tiheasustusalal või tihedalt asustatud hoonestatud alal hoonestatud kinnistu, mis on liitunud haldusterritooriumil korraldatud jäätmeveoga ja mille aadressil elab rahvastikuregistri andmetel alaliselt vähemalt üks inimene. 200liitriseid kodukompostreid on 380, ühe kompostri soetushind oli 279,10 eurot, millest ostja peab omaosalusena tasuma 95,60. Vaata lisaks: kompostri tutvustus ja kasutusjuhend.

Ostusoovi saab iga isik esitada ühe korra, ühe kinnistu või aadressi kohta on võimalik esitada üks taotlus. Taotleja on kohustatud temale müüdud inventari kasutama sihtotstarbeliselt ja nõuetekohaselt taotluses märgitud kinnistul vähemalt kolm aastat alates lepingu sõlmimisest ja inventari üleandmisest. Kui taotleja kolmeaastase perioodi jooksul kinnisvara võõrandab ja kohustust justkui enam täita ei saa, tuleb tal inventar ja sellega seotud kohustused uuele omanikule üle anda.

Enne 10. veebruaril kella üheksat pole ostusoovi esitamine võimalik. Ostusoove võetakse vastu niikaua, kuni kõik soodushinnaga konteinerid ja kompostrid on müüdud.

Alates 1. detsembrist tuleb Pärnus ja tema osavaldades jäätmeid varasemast rohkem sorteerida. Lisainfot leiab Pärnu linna kodulehe jäätmemajanduse peatükist.

Projekti Biojäätmete sorteerimise edendamine Pärnu linnas maksumus on 95 856 , linna omafinatseeringu suurus on 24 922,56. Projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Lisainfo:
Kadri Kõresaar
Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialist
5853 9958
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid