Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
16.02.2023

Pärnu linnavolikogu lõpetas uue teede ja tänavate sulgemise maksu kehtestamise esimese lugemise, määrus on kavas vastu võtta märtsis toimuval volikogu istungil.

Praegu kehtiv Pärnu teede ja tänavate sulgemise maks kehtestati 2013. aasta detsembris. Uus määrus puudutab üksnes Pärnu linna kui asustusüksuse territooriumil asuvaid linnale kuuluvaid teid, tänavaalasid, väljakuid, parke, parklaid ja puhkealasid ning selle osasid, osavaldade teede sulgemise korral maksu ei rakendata. Avalike ürituste korraldamisega kaasnev ajutine liikluskorraldus määratakse avaliku ürituse korraldamise loas ja selle eest tasu ei võeta.

Võrreldes seni kehtiva õigusaktiga on vähendatud sõiduteede kategooriaid, mille sulgemisel kehtib erinev maksumäär. Nelja kategooria asemel jaotatakse sõiduteed kahte kategooriasse: esimese kategooria sõiduteede maksumäär on 600, teise kategooria teedel 300 eurot päevas. Esimese kategooria teed ja tänavad leiab eelnõu lisast, kõik ülejäänud jäävad teise kategooriasse.

Kõige enam muutub jalgteede või jalg- ja rattateede maksumäär, mis praegu on 100 eurot päevas. Tee sulgemisel nii, et jalakäijatele ja jalgratturitele avatuks jääva tee laius on vähemalt poolteist meetrit, tuleb maksta veerand maksumäärast ehk 75 eurot päevas. Kui sulgetakse terve kõnnitee, tuleb tasuda 300 eurot päevas.

Maksumäära tõstmine linna sissetulekuid oluliselt ei mõjuta, pigem on eelnõu eesmärgiks ajendada teede ja tänavate sulgejaid tegutsema nii, et nad häiriks liiklejaid võimalikult vähem. Vähendatud on väljakute, parkide, parklate ja puhkealade sulgemise maksumäära: 50 sendi asemel 10 senti ruutmeetri eest päevas.

Maksumäära korrigeeritakse parandusteguritega. Kui sõidutee sulgemisega kaasneb avaliku liiniveoliikluse ümbersuunamine, tuleb maksta kahekordset maksumäära. Kui liikluseks avatuks jääva sõidutee osa laius on kuni pool teest, on vaja tasuda pool maksumäärast.

Maa-alade sulgeja on maksu tasumisest vabastatud, kui avariitöid tehakse esimese 48 tunni jooksul, kui maa ala suletakse alates kella 22st kuni kella 6ni, kui ehitus- või remonttöid finantseeritakse Pärnu linna eelarvest või kui suletavat maa-ala kasutatakse Pärnu linnaga sõlmitud kasutuslepingu alusel. Linnavalitsus võib suure tähtsusega avalikest huvidest lähtuvate ehitus- ja remonttööde puhul maksusoodustusi teha või maksust vabastada, selleks tuleb vähemalt 30 päeva enne sulgemist taotlus teha.

Lisainfot leiab arutlusel oleva teede ja tänavate sulgemise maksu eelnõust.

Pressiteate koostas:
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisainfo:
Toomas Tammela
Pärnu linnavalitsuse liiklusspetsialist
523 9064
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid